I shpëtoi tragjedisë në Itali nga përqafimi i të atit, mjekët optimistë për shëndetin e 5-vjeçarit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mjekët në Itali kanë nisur që zgjojnë nga koma Eitanin e vogël, i cili është i mbijetuari i vetëm i tragjedisë në Itali. Pesëvjeçari ndodhet në një spital në Torino pasi teleferiku në të cilin ai ndodhej bashkë me familjarët e tij u rrëzua duke i marrë jetën 14 personave.

Tashmë mjekët janë optimistë se gjendja e tij mund të përmirësohet dhe kanë nisur procesin zgjimit pasi fëmija kaloi një natë të qetë.

“Po i reduktojmë dozën e medikamenteve që e kanë mbajtur më gjumë deri më tani,” thanë mjekët që po kujdesen për të.

Mjekët e spitalit Regina Margherita thanë se fëmija është përgjigjur mirë ndaj mjekimit dhe se rezonanca magnetike që iu bë nuk tregoi dëme neurologjike. Eitan Biran dyshohet të ketë shpëtuar nga përqafimi i i të atit e cili e mbuloi me trupin e tij në momentin që teleferiku po rrëzohej.


Të fundit

I shpëtoi tragjedisë në Itali nga përqafimi i të atit, mjekët optimistë për shëndetin e 5-vjeçarit

Mjekët në Itali kanë nisur që zgjojnë nga koma Eitanin e vogël, i cili është i mbijetuari i vetëm...

Kultivonin drogë në serë, arrestohen dy të rinj në Mirditë

Dy persona janë arrestuar në Mirditë të Lezhës për kultivim droge. Kledison Gjeci dhe Drilon Nika po tentonin të kultivonin drogë në një serë...

Kuriozitete nga bota e bletëve që ndoshta si keni ditur më parë

A e dini se; 100 miza blete peshojnë 10 gramë. Një bletë fluturon 1 km në 2 minuta. Një bletë zakonisht viziton rreth 7.000 lule...

Covid në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e infektimeve dhe vdekjeve në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale jep bilancin e 24 orëve të fundit. Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë...

Albin Kurti heq dorë nga reciprociteti me Serbinë

Qeveria e Albin Kurtit ka hequr sot dorë nga reciprociteti me Serbinë. Sot, Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, ka deklaruar se nuk...

Lajme të tjera

Web TV