Manastirliu: Me përmirsimin e situatës, do të mbyllim spitalet Covid në rrethe

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Përmirësimi i situatës epidemiologjike në vend ka bërë që Ministria e Shëndetësisë të vendosë mbylljen e pavijoneve Covid në spitalet Rajonale. Lajmin e dha ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manasterliu teksa e shoqëruar nga kreu i Grupit Parlamentar në Partinë Socialiste Taulant Balla u kthye në spitalin e Elbasanit, nga ku falenderoi bluzat e bardha për kontributin e tyre të vyer përballë virusit të rrezikshëm.

Sipas Manasterliut prej 2 javësh situata në vend është e qendrueshme, ndërsa sfidë tashmë mbetet shërbimi shëndetësor postcovid për pacientët të cilët shfaqin patologji të ndryshme.


Të fundit

Manastirliu: Me përmirsimin e situatës, do të mbyllim spitalet Covid në rrethe

Përmirësimi i situatës epidemiologjike në vend ka bërë që Ministria e Shëndetësisë të vendosë mbylljen e pavijoneve Covid në...

Punëtoret e shtëpisë “fundosin” Kim Kardashian: Sillej keq dhe nuk na ka paguar

Kim Kardashian është paditur nga 7 ish- anëtarë të stafit të kopshtarisë dhe mirëmbajtjes së shtëpisë së saj. Në padinë e tyre, ata pretendojnë...

Tronditëse/ Çahet në mes rruga në Romë, bien brenda dy makina

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Romë ditën e sotme ku në mëngjes një rrugë është shembur duke krijuar një humnerë brenda së cilës...

KAS rrëzon kërkesën e PD për provat shtesë për qarkun e Tiranës

KAS ka rrëzuar kërkesën e Partisë Demokratike për provat shtesë për Qarkun Tiranë. Mësohet se ky komision do marrë informacion nga kryqëzimi i të dhënave...

Nga Shqipëria dhe Kosova, dy pilotet ushtarake që bashkojnë SHBA dhe Shqipërinë në “Defender 2021”

Valdete Mehanja dhe Armela Murati janë dy pilotet që duket i kanë dhënë kuptimin e vërtetë qëlllimit të stërvitjes më të rëndësishme që zhvillohet...

Lajme të tjera

Web TV