Mbytën 20-vjeçaren në sy të foshnjës, grekët: Rrethi është ngushtuar te 8 shqiptarë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Krimi që tronditi Greqinë në Glyka Nera ende nuk ka autorë. Mediat greke shkruajnë se bazuar te informacionet nga hetimet në banesën e çiftit nuk është gjetur asnjë gjurmë me rëndësi, që mund të çojë në identifikimin dhe arrestimin e grabitësve.

Nga hetimi dhe gjurmët që u dërguan në laboratorin e policisë greke nuk u zbulua asgjë” shkruan “Ta Nea”. Hetimi, shkruhet në artikullin e sotëm “është përqendruar në rreth 6-8 të burgosur gjeorgjianë dhe shqiptarë, të gjithë kanë kryer grabitje të dhunshme, të cilët ishin liruar kryesisht nga Kreta” theksohet më tej.

Ndalimi i një gjeorgjiani në tentativë për t’u arratisur nga Greqia nuk i çoi autoritetet në zbulimin e të dhënave të reja për vlefshme për hetimin. Gjatë grabitjes tre grabitësit lidhën burrin dhe mbytën gruan e tij 20-vjeçe në sy të foshnjës, ndërsa morën një shumë të hollash dhe sende me vlerë.


Të fundit

Kur e pamundura bëhet e mundur

Nga Josif Papagjoni Sazan Goliku (emri letrar i Pandeli Koçit) është shkrimtar i njohur në fushën e letrave. Të shumta...

Ministri Peleshi thirrje homologëve të NATO-s: Vëmendje më të madhe për Kosovën që është në të drejtën e saj

Në ditën e dytë të takimit të ministrave të vendeve të Aleancës në Bruksel, udhëheqësit politikë diskutuan edhe për bashkëpunimin NATO-BE. Në kuadër të këtij...

Pamje të rënda/ Përplasje e përgjakshme mes policisë dhe një grupi në Greqi, 1 i vdekur dhe 7 të plagosur

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Greqi, me pasojë vdekjen e një personi dhe plagosjen e shtatë të tjerëve, gjashtë prej...

BUKURIA NË KRYQ…

“Heqja e nudo-s nga galeria kombëtare” e shkrimtarit FARUK MYRTAJ ESE PIRRO LOLI Faruk Myrtaj në prozën e tij të shkurtër e të gjatë dallohet nga...

U largua me ‘Fuoristradë’ pasi përplasi e mori zvarrë viktimën, arrestohet autori i aksidentit të rëndë në Berat

Policia e Beratit ka arrestuar një 33-vjeçar, pasi është autor i një aksidenti me vdekje të ndodhur katër ditë më parë. Në pranga ka rënë...

Lajme të tjera

Web TV