Studentja britanike ka lindur me vetëm një të tretën e organit gjenital

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një studente e cila ka lindur pa dy të tretat e organit gjenital, pretendon se ish-i dashuri e tradhtoi duke i treguar të gjithëve në universitet për gjendjen e saj.

Annabelle Astley nga Frodsham, Cheshire, ishte vetëm 16-vjeçe, kur u diagnostifikuar me sindromën Mayer-Rokitansky-Kuster-Hauser (MRKH), që do të thotë se ajo nuk ka mitër, vetëm një të tretën e organit gjenital dhe se me këtë gjendje ajo kurrë nuk mund të ketë “menstruacione” apo të mbetet shtatzënë, transmeton Telegrafi.

19-vjeçarja është dashur të ballafaqohet me situata të ndryshme, kjo për faktin se kanali vaginal i shkakton kruarje, proces ky që e detyron të jetë më aktive në shtrat.

Por pas një shfaqje teatrale, kjo studente i kishte treguar gjithçka të dashurit me të cilin kishte kryer marrëdhënie, por ajo mbeti e habitur kur ai i tregoi 350 personave tjerë për sindromën nga e cila ajo vuan.

Megjithatë, Annabelle thotë se është “falënderuese” për këtë pabesi dhe se ajo ka fituar forcë të mjaftueshme për të folur haptazi. Madje ka realizuar disa video në platformën TikTok për të rritur vetëdijen.


Të fundit

Dëshmia e rrallë e ish-agjentit të CIA-s/ Majori Smith më thirri në New York dhe më tha: ‘Dua që komunizmin ta shkulim nga...

Nga Dashnor Kaloçi Publikohet historia e panjohur dhe e rrallë e Avdul Hakan Banushit me origjinë nga fshati Golem i...

Teatri Kombëtar i Operas e Baletit i rikonstruktuar/ Rama nxjerr pamjet: Pres me padurim ngritjen e perdes së skenës

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga Teatri Kombëtar i Operas dhe Baltetit, i cili është rikonstruktuar. Në një postim në “Facebook” kreu i qeverisë...

Tre shqiptarët që u vranë në 11 shtator, pasionet dhe amanetet! Njëri prej tyre ishte pastrues i dritareve në katin 107

20 vjet më parë, në 11 Shtator 2001, një sulm terrorist rrëzoi dy kullat e famshme binjake në Qytetin e Nju Jorkut (New York...

6 vakte ushqim, 5 dremitje dhe stërvitje gjithë ditën, ja sekreti i superformës së Ronaldos

Ylli portugez Cristiano Ronaldo po shkon 37-vjeç, por nuk ka rënë aspak nga forma e tij dhe këtë e dëshmoi me dy golat e...

Vranësira kalimtare në mesditë/ Parashikimi i motit për sot

Moti parashikohet të jetë i kthjellët. Vranësira kalimtare do të ketë në orët e mesditës në relievet kodrinore-malore të zonës së qendrës dhe jugut. Era...

Lajme të tjera

Web TV