Të këput shpirtin, e gjithë bota po flet për këtë foto

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Disa fotografi tronditëse janë shkrepur sot nga bregu i Libisë në Zuwara. Trupa të pajetë fëmijësh janë nxjerrë në breg pas fundosjes së një varke me emigrantë. Mesa duket, kriza e emigracionit në kufijtë evropianë shkaktoi edhe një herë një krizë humanitare.

Me publikimin e pamjeve tragjike në mediat sociale, me mijëra komentues shkruajnë se ngjarja u kujton Aylan-in e vogël.

Pasi fotot u bënë virale, Organizata e Kombëve të Bashkuara në një deklaratë bëri të ditur se nuk dihet ende se kur janë larguar viktimat nga Libia dhe se çfarë u ndodhi varkave me të cilat po lundronin.

Rreth 630 emigrantë kanë ndërruar jetë në përpjekje për të arritur në Evropë përmes Mesdheut vetëm këtë vit sipas agjencisë së OKB për emigracionin.


Të fundit

Komisioni parlamentar për zgjedhjet/ PS braktis komisionin, PD: Po na rrëzohen kërkesat me ngritjen e kartonave

Komisioni hetimor i ngritur për zgjedhjet e 25 prillit nuk po gjen dot gjuhën e konsensusit për të thirrur...

Midis vetingut dhe Foltores

Plator Nesturi

Takimi me kryebashkiakët/ Rama: Ju marr bashkinë nëse nuk pastroni territorin

Kreu i qeverisë Edi Rama në një takim me 61 kryebashkiakët e vendit u ka kërkuar pastrim të territorit dhe nëse dështojnë i kërcënoi...

Horoskopi ditor, 23 tetor 2021

Dashi Pasi keni zgjidhur një çështje partnershipi tani mund të shikoni para dhe të punoni për të mirën e përbashkët. Ajo që do bëni bashkë...

Lajme të tjera

Web TV