Kthjellime dhe vranësira, parashikimi i motit për ditën e sotme

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dita parashikohet të vijojë me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin.

Sipas MeteoAlb ultësira perëndimore dhe zonat e ulta paraqiten me mot të kthjellët gjatë paradites por vranësira të herë pas hershme do ketë në zonat malore. Në fakt pas mesditës parashikohet zhvillim i vranësirave lokale në juglindje të vendit duke rrezikuar edhe ndonjë shi afat shkurtër dhe të papërfillshëm. Parashikohet që pjesa tjetër e mbetur e ditës të vijojë me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes PO ashtu rënia vijon edhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 32°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 3-4 ballë.

Rajoni dhe Europa

Europa Qëndrore, Gadishulli Skandinav dhe Europa Lindore MBETEN me mot të vranët dhe reshje të pakta shiu. POR ndryshe paraqitet situata për Europën Jugperëndimore dhe gjithë Jugun e Kontinentit Europian KU moti i kthjellët dhe i ngrohtë do të jetë mbizotërues.


Të fundit

Kthjellime dhe vranësira, parashikimi i motit për ditën e sotme

Dita parashikohet të vijojë me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin. Sipas MeteoAlb ultësira perëndimore dhe zonat e...

Vranë 20-vjeçaren në sy të fëmijës, gazetat greke: Bashkëshorti nuk pranon të shkojë më me fëmijën e tij në atë shtëpi (Video)

Hetimet po vazhdojnë me një ritëm të shpejtë për të gjetur autorët e vrasjes së 20-vjeçares Caroline para syve të foshnjës së saj 11-muajshe....

Zbulohen dokumentet sekrete, ja si i lejoi Berisha firmat piramidale

Presidenca e Sali Berishës, ka prodhuar një prej dramave më të mëdha sociale me efekt në pjesën dërrmuese të shoqërisë. Mes viteve 1993-1996, Shqipëria...

Rama publikon videon nga punimet e rrugës së Arbrit dhe uron një ditë të mbarë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me publikimin e një videoje nga punimet e rrugës së Arbrit. Në videon e publikuar nga...

Grabitet gjatë natës njësia administrative e Shënkollit në Lezhë

Janë vjedhur gjatë natës zyrat e Njësisë Administrative Shenkoll, Bashkia Lezhë. Grabitja është konstatuar mëngjesin e sotëm. Shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe po kryejnë...

Lajme të tjera

Web TV