Rama publikon videon nga punimet e rrugës së Arbrit dhe uron një ditë të mbarë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me publikimin e një videoje nga punimet e rrugës së Arbrit.

Në videon e publikuar nga kryeministri, paraqiten pamje nga rruga mes maleve dhe bukurive te natyrës, një pjesë e së cilës ka përfunduar, ndërsa një tjetër ende është duke u punuar.

“Mirëmëngjes dhe nga rruga e Arbërit, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama në një postim në rrjetin e tij social Facebook.

Rruga e Arbrit është një nga investimet e rëndësishme për modernizimin e infrastrukturores rrugore të vendit dhe pritet të përfundojë në verë të 2021.

Rruga e Arbrit do të shkurtojë kohën e lidhjes së Dibrës me Tiranën, do të lehtësojë transportin e qytetarëve dhe do krijojë më shumë aksesueshmëri për daljen në treg të produkteve të zonës.


Të fundit

Rama publikon videon nga punimet e rrugës së Arbrit dhe uron një ditë të mbarë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me publikimin e një videoje nga punimet e rrugës së...

Grabitet gjatë natës njësia administrative e Shënkollit në Lezhë

Janë vjedhur gjatë natës zyrat e Njësisë Administrative Shenkoll, Bashkia Lezhë. Grabitja është konstatuar mëngjesin e sotëm. Shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe po kryejnë...

Përndoqi dhe bëri veprime të turpshme me 2 vajza të mitura, arrestohet 80-vjeçari në Tiranë

Një 80 vjeçar është arrestuar nga Policia e Tiranës pasi dyshohet se ka përndjekur dhe ka kryer veprime të turpshme para dy vajzave të...

Ishte vrasje e planifikuar me detaje, Angjelin Stërkaj pranon ekzekutimin e Armando Beqirit në Islandë

Ekzekutimi i Armando Beqirit në Islandë ishte planifikuar me detaje dhe lëvizjet e tij u monitoruan natën kur ai u vra, sipas aktakuzës së...

“Shtëpia ruse” në mision në Kosovë

Ministri për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, Goran Rakiq dhe deputeti nga Lista Serbe, Igor Simiq ishin të pranishëm gjatë arritjes së...

Lajme të tjera

Web TV