Vranë 20-vjeçaren në sy të fëmijës, gazetat greke: Bashkëshorti nuk pranon të shkojë më me fëmijën e tij në atë shtëpi (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Hetimet po vazhdojnë me një ritëm të shpejtë për të gjetur autorët e vrasjes së 20-vjeçares Caroline para syve të foshnjës së saj 11-muajshe. Burri i të ndjerës dhe vajza e tij, kanë mbetur figura tragjike të kësaj tragjedie.

Burri i Caroline nuk ka arritur të kthehet në shtëpinë ku fati i gruas së tij do të merrte një rrjedhë ndryshe nga e tij. Në fakt, ai dëshiron që e hëna pasdite të jetë një nga herët e fundit që ai shkon në atë shtëpi. Sipas informacionit ekskluziv nga MEGA, vendimi për të jetuar me vajzën e tij larg shtëpisë në të cilën gruaja e tij u vra brutalisht, është marrë.

Theksohet se mostrat e materialit gjenetik kontrollohen në 10 deri në 20 objekte dhe zona të lokalizuara që vlerësohet se janë prekur ose lëvizur nga autorët e krimit dhe jo në të gjithë shtëpinë.

Ishte vërejtur gjithashtu se baza e ADN-së e Laboratorëve Ligjorë të Policisë greke tani ka llojet gjenetike të 18,500 njerëzve, ndërsa ekziston një skedar jetësor me 21,000 mostra “jetime” të ADN-së që janë vendosur në vendet e sulmeve kriminale, bombardimeve, shkruajnë gazetat greke.

Sipas zyrtarëve të EL.AS, pothuajse të gjithë autorët e krimeve të rënda në dekadën e fundit kanë dhënë mostra të materialit gjenetik dhe janë regjistruar. Sipas raportit, fakti që hetimi i policisë dhe laboratorëve të Policisë Greke nuk ka dhënë rezultate deri më tani, është një shqetësim i veçantë për oficerët, të cilët ende po kërkojnë elementin më të vogël që do t’i çojë ata të lokalizojnë vrasësit e Caroline.

Lexo edhe :  U kapën me 365 kg drogë/ Ja kush janë shqiptarët e arrestuar në Itali, pjesë e grupit kriminal (Emrat)

Gjëja më mbresëlënëse për oficerët e policisë me përvojë është se edhe në shiritin ngjitës që autorët përdorën për të lidhur pilotin e ri, nuk u gjet asnjë gjurmë e materialit gjenetik.


Të fundit

Vranë 20-vjeçaren në sy të fëmijës, gazetat greke: Bashkëshorti nuk pranon të shkojë më me fëmijën e tij në atë shtëpi (Video)

Hetimet po vazhdojnë me një ritëm të shpejtë për të gjetur autorët e vrasjes së 20-vjeçares Caroline para syve...

Zbulohen dokumentet sekrete, ja si i lejoi Berisha firmat piramidale

Presidenca e Sali Berishës, ka prodhuar një prej dramave më të mëdha sociale me efekt në pjesën dërrmuese të shoqërisë. Mes viteve 1993-1996, Shqipëria...

Rama publikon videon nga punimet e rrugës së Arbrit dhe uron një ditë të mbarë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me publikimin e një videoje nga punimet e rrugës së Arbrit. Në videon e publikuar nga...

Grabitet gjatë natës njësia administrative e Shënkollit në Lezhë

Janë vjedhur gjatë natës zyrat e Njësisë Administrative Shenkoll, Bashkia Lezhë. Grabitja është konstatuar mëngjesin e sotëm. Shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe po kryejnë...

Përndoqi dhe bëri veprime të turpshme me 2 vajza të mitura, arrestohet 80-vjeçari në Tiranë

Një 80 vjeçar është arrestuar nga Policia e Tiranës pasi dyshohet se ka përndjekur dhe ka kryer veprime të turpshme para dy vajzave të...

Lajme të tjera

Web TV