I kthyen tokat në paracela hashashi, Policia operacion në fshatrat e Krujës, 6 të arrestuar, 1 në kërkim

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

6 persona kanë rënë në prangat e Policisë në Krujë, pasi tokat në pronësi të tyre i kishin kthyer në paracela të mbjella me hashash. 2 persona të tjerë janë proceduar penalisht dhe 1 është shpallur në kërkim.

Janë vënë në pranga shtetasit Xh. B., banues në Shalqet; E. B., banues në Shalqet; Y. H., banues në Halil; Xh. N., banues në Thumanë; B. N., banues në Thumanë dhe V. l., banues në Larushk, të cilët akuzohen për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike” kryer në bashkëpunim.

Njëkohësisht ka filluar procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasit A. N., banues në Thumanë, për veprën penale “Moskallëzim krimi” dhe G. L., banues në Larushk, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike” kryer në bashkëpunim. Gjithashtu është shpallur në kërkim shtetasi A. B., dhe po punohet për kapjen e tij.

Gjatë operacionit të Policisë në Njësinë Administrative Thumanë, në fshatrat Shalqet dhe Larushk, shërbimet e Policisë kanë konstatuar në tokat në pronësi të këtyre shtetasve, kubikë dhe fidanë të dyshuar cananbis satitva.  Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Krujë, për veprime të mëtejshme.


Të fundit

I kthyen tokat në paracela hashashi, Policia operacion në fshatrat e Krujës, 6 të arrestuar, 1 në kërkim

6 persona kanë rënë në prangat e Policisë në Krujë, pasi tokat në pronësi të tyre i kishin kthyer...

Stresi i provimeve, si dera e vetme e hyrjes në jetë/ Nga Leonard Veizi

Sistemi shkollor është në prag të provimeve. Temperaturat rriten kudo, brenda klasave dhe jashtë në natyrë. Nxënësit që janë të ndjeshëm priren ta përjetojnë...

Integrimi/ Shqipëria në paradhomën e BE-së, gati hapja e negociatave

Ministri gjerman për Europën, Michael Roth, zhvillon një vizitë zyrtare në Shkup, ndërsa më pas do të vijë dhe në Tiranë. Njoftimin e bëri...

Si të ndaloni mendimet që ju mbajnë zgjuar gjithë natën

Shtriheni në shtrat me sytë hapur dhe mendimet fillojnë të kalojnë nëpër kokën tuaj me shpejtësi. Edhe ata që nuk kanë probleme me gjumin,...

Lajme të tjera

Web TV