49-vjeçari largohet nga ambientet e Spitalit Psikiatrik në Tiranë, alarmojnë familjarët: Është i rrezikshëm

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pasi mjeku i hapi kartelën për shtrim, krejt papritur Aleksandër Hoxha u largua në orën 10 të paradites, të datës 26 maj. Nuk dihen në çfarë rrethanash është larguar, pasi u ka shpëtuar nga sytë edhe familjarëve. Ai jetonte në qytetin e Lushnjës dhe kohët e fundit kishte shfaqur probleme të theksuara të shëndetit mendor, duke u bërë i dhunshëm edhe për fqinjët. Një aksident që i ndodhi në Greqi vite më parë, e la me pasoja në kokë, ndërsa ra nga kati i 5-të i një pallati. Divorci me bashkëshorten dhe shkëputja e marrëdhënieve me fëmijët, që jetojnë me nënën e tyre në Greqi rëndoi edhe më shumë gjendjen psikologjike të Aleksandrit.

Vëllai i tij Ferdinand Hoxha, nga ekrani i Report TV bën thirrje për ndihmë, në emisionin ’Pa Gjurmë’.

“Sapo i plotësuam kartelën për shtrim në Spitalin Psikiatrik, ai gjeti momentin që doktorrit i erdhi një person tjetër dhe u largua me shpejtësi. Aleksandri jeton në Lushnjë dhe ka probleme. Kunati e solli në Tiranë për ta kuruar. Ai nuk e duronte dot spitalin. Ne donim ta nxirrnim sërish në komision, pasi gjendja e tij u rëndua dhe u bë I rrezikshëm. Aleksandri ka nevojë për kurime dhe medikamente, as kemp nuk merr më. Kohët e fundit kishte shfaqur shenja të dhunës, pasi kishte bërë sherr me një fqinj të tijin. Aleksandri ka pësuar një aksident, kur punonte në Greqi. Ai ra nga nja lartësi e madhe e një pallati dhe pësoi dëmtime. Nga gruaja është i divorcuar dhe nuk kontakte as me fëmijët që jetojnë me nënën. Kur erdhi në Shqipëri mbeti papunë. E kemi operuar në kokë pasi aksidenti e la me hematoma. Për humbjen e tij kemi bërë denoncimin në rajonin nr 4 në Tiranë.” /shqiptarja.com/


Të fundit

“U informova zyrtarisht”/ Vuçiç: I lutemi Greqisë të mos e njohë Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç i kërkon Greqisë që të mos e njohë Kosovën. Vuçiç ka theksuar se sot ka...

49-vjeçari largohet nga ambientet e Spitalit Psikiatrik në Tiranë, alarmojnë familjarët: Është i rrezikshëm

Pasi mjeku i hapi kartelën për shtrim, krejt papritur Aleksandër Hoxha u largua në orën 10 të paradites, të datës 26 maj. Nuk dihen...

Plagosja e 39-vjeçarit në Vlorë/ Zbardhet ngjarja, shpallet në kërkim 18-vjeçari

Vlorë- Zbardhet ngjarja e ndodhur mbrëmjen e djeshme në lagjen “Uji i Ftohtë” ku u plagos me armë zjarri një 39-vjeçar. Identifikohet dhe shpallet në...

Covid në Shqipëri/ Asnjë humbje jete, ja sa persona u infektuan në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot për të dytën ditë radhazi se nuk ka asnjë humbje jete, teksa flitet për 20 raste të reja me...

Lajme të tjera

Web TV