Panik në Greqi, tërmeti i fuqishëm godet vendin fqinj

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një tërmet 4 ballë ka goditur vendin fqinj, Greqinë këtë mbrëmje rreth orës 20:39. Sipas ESCM, epiqendra ka qenë në Patras, rreth 179 km larg kryeqytetit të Greqisë, Athinës.

Ende nuk dihet nëse ka të lënduar nga tërmeti apo edhe dëme materiale.

Nuk është hera e parë që Greqia goditet nga tërmetet, aktiviteti sizmik është i vazhdueshëm dhe tërmetet kanë qenë të shpeshta në këtë shtet.

Veçojmë tërmetin e tetorit ku në ishullin Samos mbeten të vdekur dy adoleshentë.


Të fundit

Panik në Greqi, tërmeti i fuqishëm godet vendin fqinj

Një tërmet 4 ballë ka goditur vendin fqinj, Greqinë këtë mbrëmje rreth orës 20:39. Sipas ESCM, epiqendra ka qenë...

Aksident te Liqeni Artificial, kamioni bën “copa” Benzin luksoz (Foto)

Një aksident rrugor, por që fatmirësisht pa dëme në njerëz ka ndodhur sot pasdite te zona e Liqenit Artificial, pranë Kopshtit Zoologjik. Siç shihet edhe...

Iu gjetën 400 mijë paund, arrestohen dy shqiptarët në Angli për trafikim lëndësh narkotike

400.000 paund janë sekuestruar dje në Londër, në shtëpitë e dy shtetasve shqiptarë, pasi dyshohet se janë të ardhura nga tregtimi i paligjshëm i...

Kishin dy çanta me 38 kg drogë, policia greke arreston dy shqiptarët

Sot në orët e para të mëngjesit në një zonë malore në vendin Mavrovunio, Janinë, në kuadër të një operacioni të zhvilluar nga forcat...

Bëri vaksinën, 22-vjeçarja fiton plot 1 milion dollarë

Për të inkurajuar qytetarët që të vaksinohen, në Ohio të SHBA është aplikuar lotaria e personave të vaksinuar. Mediat amerikane shkruajnë se Abbigail Bugenske është...

Lajme të tjera

Web TV