Balla inspekton punimet për asfaltimin e rrugës së Polisit: Pas shtrimit të rrugës, Polisi do të fokusohet drejt agroturizmit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryetari i grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i shoqëruar nga Kryetari i Bashkisë së Librazhdit, Kastriot Gurra inspektuan punimet që po kryhen për asfaltimin e rrugës së fshatit Polis në Librazhd.

Në fjalën e tij Balla tha se përveç afatit kohor të zhvillimit të punimeve, është me shumë rëndësi edhe cilësia e tyre.

Pas përfundimit të shtrimit të rrugës, zona e Polisit do të fokusohet drejt agroturizmit, pasi bukurive natyrore dhe mikpritjes së banorëve u mungonte vetëm rruga.

“Ky ëshstënjë investim i rëndësishëm sepse i jep zonës shumë zhvillim. Detyra e banorëve tani pas përfundimit të rrugës është zhvillimi i zonës. Përveç rrugës duhet që banorët të kuptojnë që duhet të fillojmë të ndëtojnë disa pika agroturizmi për ta bërë zonën atraktive. Besoj se djemtë e kësaj zone do të kthehen nga emigracioni dhe do të fillojnë ta shfrytëzojnë këtë investim. Investimi i rrugës nuk mer vlerën e vet nëse ne nuk zhvillojmë agroturizmin. Është shumë e rëndësishme që ne të synojmë që rrugën ta çojmë deri në Polis Qendër dhe Polis Gurshpatë”, deklaroi Balla.


Të fundit

Balla inspekton punimet për asfaltimin e rrugës së Polisit: Pas shtrimit të rrugës, Polisi do të fokusohet drejt agroturizmit

Kryetari i grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i shoqëruar nga Kryetari i Bashkisë së Librazhdit, Kastriot Gurra...

Caktohet relatori për çështjen e ish-ministrit Saimir Tahiri, detyrën e merr ish-kreu i Gjykatës së Krimeve të Rënda

Sandër Simoni është caktuar relator i çështjes së ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Simoni ka mbajtur postin e kreut të Gjykatës së Krimeve të Rënda,...

Kishin mbushur shtëpinë me para/ Arrestohen shqiptarët në Britani, sekuestrohen mbi 400 mijë paund (Emrat)

Dy shqiptarë në Britaninë e Madhe janë arrestuar dhe akuzohen për trafik droge dhe pastrim parash. Në pranga kanë rënë shtetasit Altjon Gjoni, 38 vjeç...

Pasi doli i zhveshur në kamera, deputeti bën skandalin e radhës gjatë procedurave parlamentare (Video)

Një ligjvënës kanadez ka kërkuar falje pasi u kap duke urinuar në kamera gjatë procedurave parlamentare virtuale, vetëm disa javë pasi ai u shfaq...

Yuri Kim frikëson politikanët pas vizitës ‘blic’ në SPAK: Do ndëshkohet kush ka bërë krime!

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka zhvilluar sot në takim të papritur në SPAK, me drejtuesin Arben Kraja dhe drejtoren e BKH-së, Aida Hajnaj. Pas vizitës...

Lajme të tjera

Web TV