Caktohet relatori për çështjen e ish-ministrit Saimir Tahiri, ja kush e merr detyrën

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sandër Simoni është caktuar relator i çështjes së ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Simoni ka mbajtur postin e kreut të Gjykatës së Krimeve të Rënda, ndërkohë që më herët relator i çështjes ka qenë Ilir Panda.

Kujtojmë se Gjykata e Apelit mori vendimin se çështja e ish-ministrit duhet të kthehej për gjykim në Gjykatën e Shkallës së Parë, por Tahiri ka brëë rekurs në Gjykatën e Lartë.

Sipas burimeve të mediave, çështja e Saimir Tahirit pritet të gjykohet brenda muajit korrik.


Të fundit

Balla inspekton punimet për asfaltimin e rrugës së Polisit: Pas shtrimit të rrugës, Polisi do të fokusohet drejt agroturizmit

Kryetari i grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i shoqëruar nga Kryetari i Bashkisë së Librazhdit, Kastriot Gurra...

Caktohet relatori për çështjen e ish-ministrit Saimir Tahiri, ja kush e merr detyrën

Sandër Simoni është caktuar relator i çështjes së ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Simoni ka mbajtur postin e kreut të Gjykatës së Krimeve të Rënda,...

Kishin mbushur shtëpinë me para/ Arrestohen shqiptarët në Britani, sekuestrohen mbi 400 mijë paund (Emrat)

Dy shqiptarë në Britaninë e Madhe janë arrestuar dhe akuzohen për trafik droge dhe pastrim parash. Në pranga kanë rënë shtetasit Altjon Gjoni, 38 vjeç...

Pasi doli i zhveshur në kamera, deputeti bën skandalin e radhës gjatë procedurave parlamentare (Video)

Një ligjvënës kanadez ka kërkuar falje pasi u kap duke urinuar në kamera gjatë procedurave parlamentare virtuale, vetëm disa javë pasi ai u shfaq...

Yuri Kim frikëson politikanët pas vizitës ‘blic’ në SPAK: Do ndëshkohet kush ka bërë krime!

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka zhvilluar sot në takim të papritur në SPAK, me drejtuesin Arben Kraja dhe drejtoren e BKH-së, Aida Hajnaj. Pas vizitës...

Lajme të tjera

Web TV