Pasi doli i zhveshur në kamera, deputeti bën skandalin e radhës gjatë procedurave parlamentare (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ligjvënës kanadez ka kërkuar falje pasi u kap duke urinuar në kamera gjatë procedurave parlamentare virtuale, vetëm disa javë pasi ai u shfaq lakuriq gjatë një thirrjeje video.

William Amos tha se incidenti ndodhi të mërkurën ndërsa ai ishte “duke marrë pjesë në procedurat e Dhomës së Komuneve praktikisht në një mjedis jo-publik”.

Amos është anëtar federal i parlamentit (MP) për Pontiac, Quebec për partinë qeverisëse Liberale të Kanadasë.

Unë urinova pa e kuptuar që isha në kamera,” tha ai në një deklaratë të postuar në Twitter, duke shtuar se ai ishte “thellësisht i zënë ngushtë” nga veprimet e tij.

“Ndërsa ishte aksidentale dhe jo e dukshme për publikun, kjo ishte plotësisht e papranueshme dhe unë kërkoj falje pa rezerva,” tha Amos.

Ky është sikleti i dytë në kamera i politikanit brenda disa javësh.

Më 14 prill, ai u pa i zhveshur gjatë një thirrje video parlamentare, një pamje që qarkulloi gjerësisht në internet.

Deputeti tjetër Claude DeBellefeuille, i partisë Bloc Québécois, vuri në dukje paraqitjen e Amos në atë kohë.


Të fundit

Pasi doli i zhveshur në kamera, deputeti bën skandalin e radhës gjatë procedurave parlamentare (Video)

Një ligjvënës kanadez ka kërkuar falje pasi u kap duke urinuar në kamera gjatë procedurave parlamentare virtuale, vetëm disa...

Yuri Kim frikëson politikanët pas vizitës ‘blic’ në SPAK: Do ndëshkohet kush ka bërë krime!

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka zhvilluar sot në takim të papritur në SPAK, me drejtuesin Arben Kraja dhe drejtoren e BKH-së, Aida Hajnaj. Pas vizitës...

Rikthehen vdekjet nga Covid, ja sa të infektuar u regjistruan 24 orët e fundit

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 2807 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 21 qytetarë. Rastet pozitive...

“Çfarë tallje, kryetar partie nga Vlora?”/ Bledi Mane: Gonia mund të jetë “malok Labërie” por kjo nuk e ndihmon

Nga Bledi Mane Agron Shehaj mund të jetë i suksseshëm në biznes, mund të jetë miliarder, mund të jetë shfrytëzues i pashpirt punonjësish, mund të...

Spitali Rajonal i Fierit jo në kapacitet të plotë, urdhri: QSUT dhe 4 spitale rajonale do ta furnizojnë me barna e pajisje mjekësore

Për një periudhë prej tre muajsh, Spitali Rajonal i Fierit do të mbështet te QSUT dhe spitalet rajonale të Fierit, Vlorës, Lushnjës dhe Gjirokastrës...

Lajme të tjera

Web TV