Seria A e re: Venezia kompleton listën e 20 ekipeve në fillim

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Seria A e re tashmë është e plotë. Ekipi i Paolo Zanetti, i promovuar nga kadetë të tillë si Empoli dhe Salernitana, do të jetë një nga të njëzetë personat që do të paraqiten në vijën e fillimit të kampionatit 2021/22 , i cili do të fillojë në fundjavën 21-22 gusht dhe do të përfundojë në 22 maj. Pushim do të jenë Krishtlindjet nga 23 dhjetor 2021 deri më 6 janar 2022.

Seria A e re
Ekipet në fillim të Serie A 2021/22:

Atalanta
Bologna
Cagliari
Empoli
Fiorentina
Genoa
Inter
Juventus
Lazio
Milan
Napoli
Roma
Salernitana
Sampdoria
Sassuolo
Spezia
Torino
Udinese
Venecia
Verona


Të fundit

Berlusconi lirohet nga akuzat për lidhjet me Ruby-n

Ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi, është shpallur i pafajshëm për njërën nga tre akuzat për procesin “Rubi”, atë të...

Zjarr në Vlorë, flakët shkrumbojnë stallën me jonxhë

Një stallë me jonxhë është përfshirë nga flakët në afërsi të fshatit Cerkovinë, në Vlorë. Jonxha ishte e magazinuar në një godinë të vjetër dhe...

Përfshihet nga flakët lokali në Elbasan, raportohet për dëme materiale

Një lokal në rrugën “Rinia”, pranë Universitetit “Aleksandër Xhuvani”, në qytetin e Elbasanit, është përfshirë nga flakët rreth orës 21:00 të kësaj të premteje. Zjarri,...

Tre tërmete në tetë minuta, Kreta nuk gjen qetësi

Tre tërmete të njëpasnjëshme kanë tronditur Kretën mbrëmjen e sotme në vetëm 8 minuta. Lëkundja më e fortë ishte 3.9 e shkallës rihter 10...

Kush ishte ambasadori amerikan në Tiranë në vitin 1933 që kishte 5 profesione

Nga Roland Qafoku  Ky eshte George Post Wheeler, ministri i SHBA-se ne Shqiperi ne vitin 1933-1934. Shikoni çfare prezence, çfare klasi, çfare hijeshie. Diplomat, prozator,...

Lajme të tjera

Web TV