Yuri Kim frikëson politikanët pas vizitës ‘blic’ në SPAK: Do ndëshkohet kush ka bërë krime!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka zhvilluar sot në takim të papritur në SPAK, me drejtuesin Arben Kraja dhe drejtoren e BKH-së, Aida Hajnaj.

Pas vizitës së frytshme, diplomatja më e lartë në vendin tonë ka bërë një deklaratë të fortë në rrjete sociale. Kim thotë se koha e pandëshkueshmërisë ka mbaruar dhe se drejtësia do të vihet për këdo.

“Qoftë për ata që kanë bërë korrupsion, krim të organizuar, apo në zgjedhje”, shkruan Kim në Twittër.

Shënimi i plotë i Yuri Kim

2021 filloi me raste të mëdha nga SPAK. Sot, në takimin tonë me shefin Kraja dhe drejtoren Hajnaj më siguruan që ata janë të përkushtuar për të dhënë drejtësi dhe për të siguruar që askush nuk është mbi ligjin. Qoftë për korrupsion, krim të organizuar, apo zgjedhje, koha e pandëshkueshmërisë po mbaron.

Të fundit

Yuri Kim frikëson politikanët pas vizitës ‘blic’ në SPAK: Do ndëshkohet kush ka bërë krime!

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka zhvilluar sot në takim të papritur në SPAK, me drejtuesin Arben Kraja dhe drejtoren...

Rikthehen vdekjet nga Covid, ja sa të infektuar u regjistruan 24 orët e fundit

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 2807 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 21 qytetarë. Rastet pozitive...

“Çfarë tallje, kryetar partie nga Vlora?”/ Bledi Mane: Gonia mund të jetë “malok Labërie” por kjo nuk e ndihmon

Nga Bledi Mane Agron Shehaj mund të jetë i suksseshëm në biznes, mund të jetë miliarder, mund të jetë shfrytëzues i pashpirt punonjësish, mund të...

Spitali Rajonal i Fierit jo në kapacitet të plotë, urdhri: QSUT dhe 4 spitale rajonale do ta furnizojnë me barna e pajisje mjekësore

Për një periudhë prej tre muajsh, Spitali Rajonal i Fierit do të mbështet te QSUT dhe spitalet rajonale të Fierit, Vlorës, Lushnjës dhe Gjirokastrës...

Soreca në Sarandë: BE jep 40 milion euro për turizmin

Në kuadër të javëve europiane, ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca, u ndal sot në qytetin e Sarandës. Turizmi ishte në fokus të...

Lajme të tjera

Web TV