Xhaçka publikon foton e Paqerujatëseve shqiptare në OKB: Nderim për ata që rrezikojnë jetën për të sjellë paqe e siguri

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka, në Ditën Ndërkombëtare të Paqeruajtësve të Kombeve të Bashkuara, ka nderuar të gjithë ata që rrezikojnë jetën e tyre për të sjellë paqe dhe stabilitet për  popujt që vuajnë nga lufta.

Xhaçka ka publikuar foto të efektiveve të Forcave të Armatosura shqiptare, të cilat kanë shërbyer dhe vazhdojnë të shërbejnë prej vitit 2019 në misionin paqeruajtës të OKB, në Sudanin e Jugut.

“Në Ditën Ndërkombëtare të Paqeruajtësve të Kombeve të Bashkuara ne nderojmë të gjithë burrat dhe gratë që rrezikojnë jetën e tyre për të sjellë paqe dhe stabilitet në popullsitë që vuajnë nga lufta dhe konfliktet. Nderim sakrificës së tyre!

Në foto: Efektivet e Forcave të Armatosura të cilat kanë shërbyer e po shërbejnë prej vitit 2019 në misionin paqeruajtës të OKB në Sudanin e Jugut”, shkruan Xhaçka krahas fotove që shpërndan në Facebook.


Të fundit

Xhaçka publikon foton e Paqerujatëseve shqiptare në OKB: Nderim për ata që rrezikojnë jetën për të sjellë paqe e siguri

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka, në Ditën Ndërkombëtare të Paqeruajtësve të Kombeve të Bashkuara, ka nderuar të gjithë ata...

E frikshme/ Gjenden eshtrat e 215 fëmijëve në një ish-shkollë

Një varr masiv që përmban eshtrat e 215 fëmijëve është gjetur në Kanada në një ish shkollë rezidenciale e ngritur për të asimiluar njerëzit...

Rama shmang grumbullimet, Asambleja Kombëtare e PS do të zhvillohet online

Asambleja Kombëtare e PS do të zhvillohet online. Edhe pse nga data 1 qershor, do të ketë një lehtësim të masave kundër koronavirusit, Partia...

Operacioni anti-kanabis në Krujë, krerët më të lartë të Policisë në terren! Ardi Veliu kontrolle në një banesë

Vijon operacioni anti-kanabis në Krujë, ku në terren kanë zbritur edhe krerët më të lartë të Policisë shqiptare. Sikurse mund të shihet edhe nga fotot,...

Vijon mega-operacioni në Krujë, shikoni si digjen me qindra rrënjë kanabisi (Video)

Operacioni anti-kanabis që ka nisur në rrethin e Krujës që në orët e para të mëngjesit të sotëm vijon me mbi 200 efektivë të...

Lajme të tjera

Web TV