Abuzimi me çmimet, Braçe publikon faturën dhe ankohet: S’do t’iu vijë kush

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Abuzimet me çmimet nga restorantet gjatë sezonit turistik denoncohen ço vit. Një rast të tillë e ka denoncuar sot edhe zv.kryeministri Erion Braçe. Ai publikon një faturë të një restoranti në rrjete sociale, ku totali i pagesës është një shumë jo e vogël, 347.50 lekë të vjetra.

Në faturë vihet re se qytetarët kanë konsumuar edhe dater, një lloj midhje e ndaluar me ligj tregtimi i saj në vendin tonë. Gjithashtu edhe çmimi i një kilogram levreku është 50 mijë lekë, dhe Braçe thekson se kjo nuk kushtoin askund kaq shumë. Zv. kryeministri bën thirrje që të mos abuzohet me çmimet, pasi si pasojë numri i turistëve do të jetë i pakët.

“Mos e nisni me kemben e gabuar; Domethene me faturen e gabuar! 1. Dateri eshte e ndaluar te tregtohet ne kete vend; 2. Nje levrek nuk kushton kerkund 50.000 leke; 3. Ky TIGANI nuk ka kater kilogram levrek, as 200 mije leke shije; 4. Kjo fatura nuk njihet nga legjislacioni fiskal ne kete vend, por trajtohet nga ligji si e paligjshme. E thjeshte; Mos i perzini njerezit! Ja fitove sot 200 mije leke nga kjo fature! Neser nuk te vjen me kush”, shkruan Braçe.


Të fundit

Abuzimi me çmimet, Braçe publikon faturën dhe ankohet: S’do t’iu vijë kush

Abuzimet me çmimet nga restorantet gjatë sezonit turistik denoncohen ço vit. Një rast të tillë e ka denoncuar sot...

U vra në mes të Athinës/ Nëna e 34-vjeçarit shqiptar shpërthen në lot dhe e qan me fjalë (Video)

Detaje të reja bëhen me dije lidhur me ngjarjen e rëndë që ndodhi sot pasdite në Sepolia të Athinës, Greqi. Një sulm i armatosur...

Vrasja e shqiptarit, mediat greke: Larje hesapesh mes bandave të trafikut të drogës

Mediat greke japin detaje të reja nga atentati ndaj shqiptarit në Athinë të Greqisë. Dyshohet se vrasja është një larje hesapesh mes bandave të...

Vdes shqiptari që u qëllua sot me plumb në kokë në mes të Athinës

Detaje të reja janë bërë me dije nga ngjarja e tmerrshme që ka ndodhur sot pasdite në një lokal në Sepolia të Athinës, Greqi. Sipas...

U plagos nga zjarri në pusin e naftës, humb jetën punonjësi nga Ballshi

Viktor Balla, 51 vjeçari që u dogj nga shpërthimi i pompës centrifugale të naftës në vendin e quajtur Qafa e Kashit, ka ndërruar jetë...

Lajme të tjera

Web TV