Sulm me armë në SHBA, një i vdekur e katër të plagosur

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një sulm me armë zjarri është shënuar në Toronto të Kanadasë. Sipas mediave të huaja, si pasojë e hapjes së zjarrit një person ka mbetur i vdekur dhe katër të tjerë të plagosur.

Të plagosurit janë dërguar në spital dhe ndodhen nën kujdesin mjekësor, shkruajnë mediat.

Nuk dihet ende identiteti i autorëve, madje as shkaqet, ndërsa Byroja Kombëtare e Hetimit ka marrë përsipër hetimin.

Nëpërmjet një njoftimi në rrjete sociale, ata i kërkojnë qytetarëve ndihmë nëse kanë ndonjë informacion në lidhje me rastin rëndë.


Të fundit

Sulm me armë në SHBA, një i vdekur e katër të plagosur

Një sulm me armë zjarri është shënuar në Toronto të Kanadasë. Sipas mediave të huaja, si pasojë e hapjes...

U zhduk në rrethana misterioze në Greqi, gjendet pas 2 javësh shqiptarja 38-vjeçare

Ermalda Arapi është gjetur pas 2 javësh e zhdukur në Greqi. 38-vjeçarja është gjetur me shëndet të mirë dhe tashmë ndodhet pranë të afërmve...

Covid në Shqipëri/ Ja sa raste të reja dhe viktima u shënuan në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse...

Rama publikon fotot mbresëlënëse: Retro mbi “qilimin” e Shirokës

Kryeministri Edi Rama pasditen e sotme ka ndarë në rrjetet sociale disa pamje mbresëlënëse nga ajo që ka ndodhur sot në Shirokë të Shkodrës. Ditën...

Plas sherri gjatë fluturimit, gruaja nis të shkelmojë e pështyjë pasagjerët e aeroplanit

Një episod i tejet i pazakontë ka ndodhur ditën e djeshme në një fluturim nga Ibiza në Spanjë për në Milano. Në videot e qarkulluara...

Lajme të tjera

Web TV