U plagos nga zjarri në pusin e naftës, humb jetën punonjësi nga Ballshi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Viktor Balla, 51 vjeçari që u dogj nga shpërthimi i pompës centrifugale të naftës në vendin e quajtur Qafa e Kashit, ka ndërruar jetë në spital.

Ngjarja ndodhi në datën 3 maj, teksa viktima mori djegie në 40% të trupit dhe u dërgua me urgjencë drejt spitalit, por fatkeqësisht nuk arriti t’u mbijetojë plagëve të marra.

Si fajtor për ngjarjen e rëndë policia ka arrestuar 40 vjeçarin E.A, me detyrë shef i sigurimit teknik pranë sektorit të dekantimit të kompanisë “Anio Oil”. Ain akuzohet për mosmarrje të masave të sigurimit teknik, dhe për pasojë në sallën e pompave të sektorit të dekantimit të kompanisë së naftës shpërtheu një pompë centrifugale, që i mori jetën 51 vjeçarit Balla.


Të fundit

U plagos nga zjarri në pusin e naftës, humb jetën punonjësi nga Ballshi

Viktor Balla, 51 vjeçari që u dogj nga shpërthimi i pompës centrifugale të naftës në vendin e quajtur Qafa...

Studim: Vaksina kineze CoronaVac zvogëlon vdekshmërinë deri në 97 %

Vaksina kineze CoronaVac ul rrezikun e vdekshmërinë deri në 97%, sipas rezultateve paraprake nga një studim i kryer në Uruguaj. Ndërkohë që për personat...

Ekzekutohet një person në Greqi, qëllohet me plumb në kokë në lokalin e shqiptarit

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në një lokal në lagjen Sepolia të Athinës. Mësohet se sulmi ka ndodhur në një lokal pronë e...

Sulm me armë në SHBA, një i vdekur e katër të plagosur

Një sulm me armë zjarri është shënuar në Toronto të Kanadasë. Sipas mediave të huaja, si pasojë e hapjes së zjarrit një person ka...

U zhduk në rrethana misterioze në Greqi, gjendet pas 2 javësh shqiptarja 38-vjeçare

Ermalda Arapi është gjetur pas 2 javësh e zhdukur në Greqi. 38-vjeçarja është gjetur me shëndet të mirë dhe tashmë ndodhet pranë të afërmve...

Lajme të tjera

Web TV