Vdes shqiptari që u qëllua sot me plumb në kokë në mes të Athinës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Detaje të reja janë bërë me dije nga ngjarja e tmerrshme që ka ndodhur sot pasdite në një lokal në Sepolia të Athinës, Greqi.

Sipas informacioneve të deritanishme në Rrugën 30 Durrachiou në Sepolia autori hyri në një kafene dhe qëlloi me plumb një person, e më pas u largua me taksi. Viktima është shqiptar, i cili u dërgua në spital në gjendje të rëndë, por nuk mbijetoi. Identiteti i tij ende nuk bëhet me dije.

Ai ishte i njohur në zonë për grabitje, ndërsa ka qenë i skeduar dhe për vrasje të mbetur në tentativë. Aktualisht janë mobilizuar të gjitha forcat e policisë së kryeqytetit për të lokalizuar dhe arrestuar autorin e ngjarjes.

Hetimi paraprak për çështjen kryhet nga Departamenti i Vrasjeve në Drejtorinë e Sigurisë së Atikës.


Të fundit

U vra në mes të Athinës/ Nëna e 34-vjeçarit shqiptar shpërthen në lot dhe e qan me fjalë (Video)

Detaje të reja bëhen me dije lidhur me ngjarjen e rëndë që ndodhi sot pasdite në Sepolia të Athinës,...

Vrasja e shqiptarit, mediat greke: Larje hesapesh mes bandave të trafikut të drogës

Mediat greke japin detaje të reja nga atentati ndaj shqiptarit në Athinë të Greqisë. Dyshohet se vrasja është një larje hesapesh mes bandave të...

Vdes shqiptari që u qëllua sot me plumb në kokë në mes të Athinës

Detaje të reja janë bërë me dije nga ngjarja e tmerrshme që ka ndodhur sot pasdite në një lokal në Sepolia të Athinës, Greqi. Sipas...

U plagos nga zjarri në pusin e naftës, humb jetën punonjësi nga Ballshi

Viktor Balla, 51 vjeçari që u dogj nga shpërthimi i pompës centrifugale të naftës në vendin e quajtur Qafa e Kashit, ka ndërruar jetë...

Studim: Vaksina kineze CoronaVac zvogëlon vdekshmërinë deri në 97 %

Vaksina kineze CoronaVac ul rrezikun e vdekshmërinë deri në 97%, sipas rezultateve paraprake nga një studim i kryer në Uruguaj. Ndërkohë që për personat...

Lajme të tjera

Web TV