Vrasja e shqiptarit, mediat greke: Larje hesapesh mes bandave të trafikut të drogës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mediat greke japin detaje të reja nga atentati ndaj shqiptarit në Athinë të Greqisë. Dyshohet se vrasja është një larje hesapesh mes bandave të trafikut të drogës që operojnë në qendër të kryeqytetit grek.

Rezulton se 34-vjeçari Aris Papas ka qenë një person me precedent kriminal pasi është akuzuar e arrestuar më parë për trafik droge e grabitje.

Shkurtin e kaluar atij iu bë dhe një atentat në sheshin Attiki, por arriti të shpëtojë.


Të fundit

Vrasja e shqiptarit, mediat greke: Larje hesapesh mes bandave të trafikut të drogës

Mediat greke japin detaje të reja nga atentati ndaj shqiptarit në Athinë të Greqisë. Dyshohet se vrasja është një...

Vdes shqiptari që u qëllua sot me plumb në kokë në mes të Athinës

Detaje të reja janë bërë me dije nga ngjarja e tmerrshme që ka ndodhur sot pasdite në një lokal në Sepolia të Athinës, Greqi. Sipas...

U plagos nga zjarri në pusin e naftës, humb jetën punonjësi nga Ballshi

Viktor Balla, 51 vjeçari që u dogj nga shpërthimi i pompës centrifugale të naftës në vendin e quajtur Qafa e Kashit, ka ndërruar jetë...

Studim: Vaksina kineze CoronaVac zvogëlon vdekshmërinë deri në 97 %

Vaksina kineze CoronaVac ul rrezikun e vdekshmërinë deri në 97%, sipas rezultateve paraprake nga një studim i kryer në Uruguaj. Ndërkohë që për personat...

Ekzekutohet një person në Greqi, qëllohet me plumb në kokë në lokalin e shqiptarit

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në një lokal në lagjen Sepolia të Athinës. Mësohet se sulmi ka ndodhur në një lokal pronë e...

Lajme të tjera

Web TV