Denoncimi që shokoi studion/ Tronditëse, vëllai i vogël përdhunohet nga motra e madhe

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon u diskutua për simbolikën e datës së 1 Qershorit, nëse ia vlen të shihet edhe si protestë e ditë sensibilizuese për të gjitha rastet e abuzimit të fëmijëve.

Një prej të ftuarve në studio ishte edhe gazetarja Zhaklinë Lekatari, e cila tregoi disa denoncime tronditëse që i kishin ardhur në rrjetet sociale.

Një prej tyre ishte nga një burrë, sot baba fëmijësh, që dikur ishte përdhunuar nga e motra.

“Unë kam pasur raste të një djali, që sot është 40 vjeç, por dikur është përdhunuar nga motra… motra më e madhe, ky më i vogël. Të dy jetojnë jashtë në vende të ndryshme, por zotëria më rrëfeu se i kujtohen ato episode të tmerrshme dhe nuk mund të ketë kontakte me motrën. Tani që janë bërë me fëmijë vetë, i ka shumë problem mbledhjet familjare kur duhet të takohen të gjithë me nipërit e mbesat”, rrëfeu Lekatari.


Të fundit

Lejeqëndrimi për të huajt në Shqipëri, Çuçi: 30 ditë kohë për t’u paraqitur në zyrat e aplikimit (Video)

Shtetasit e huaj me leje qëndrimi në Shqipëri tashmë do të pajisen me karta elektronike me të dhëna biometrike...

Balla takim me përfaqësues të shqiptarëve të Ukrahinës: Qeveria Rama dhe Kuvendi do të vazhdojnë t’i kushtojnë vëmendje diasporës shqiptare

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla priti sot në Kuvendin e Shqipërisë një përfaqësi të shqiptarëve të Ukrahinës, të cilët kanë...

Bill Gates blen zinxhirin e hoteleve luksoze

2.2 miliardë dollarë investim në tregun e turizmit luksoz. Pas divorcit nga gruaja e tij Melinda, Bill Gates nuk ndalet dhe fokusohet fuqishëm në...

Policia arreston 11 shoferë, pezullon 39 leje drejtimi dhe vendos mijëra gjoba

Policia Rrugore ka shtuar kontrollet me dronë, kamera e aparate fotografike në akset kryesore të vendit. Në kontrollet e kryera gjatë 24 orëve të fundit...

Italia lejon kultivimin e kanabisit në shtëpi

Italia ka hedhur një hap të ri në lidhje me legjislacionin që lidhet me përdorimin e kanabisit dhe trafikut të kësaj bime narkotike. Komisioni i...

Lajme të tjera

Web TV