Ngjarje e rëndë në Turqi! Pas sherrit me thika, humb jetën 19-vjeçari shqiptar (Emri+Foto)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Zeytinburnu të Turqisë, ku një shqiptar i identifikuar si shtetasi Serxhio Sharra, 19 vjeç, ka humbur jetën pas një sherri mes dy grupeve, ndërsa një tjetër është plagosur.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:00 me orën lokale, por shkaqet e sherrit janë ende të paqarta. Kanë qenë banorët e zonës të cilët kanë lajmëruar policinë dhe ambulancën. I riu humbi jetën në spital pasi nuk mundi t’i mbijetonte plagëve të marra nga goditja me mjet prerës, pavarësisht nga të gjitha ndërhyrjet e mjekëve.

Trupi i pajetë u dërgua në morgun e Institutit të Mjekësisë Ligjore për ekzaminim. Sakaq gjendja shëndetësore e shtetasit tjetër me iniciale B. M. mbetet e rëndë.

Policia ka nisur menjëherë hetimet për zbardhjen e rrethanave dhe shkaqeve të ngjarjes së rëndë./Burimi, haberler.com


Të fundit

Pengu i një gruaje

Nga Shpendi Topollaj - Kanë kaluar vite qysh atëherë. Ndofta nuk ia vlen fare ta kujtoj atë histori, por sesi...

Bashkim Kadiu në librin “Enciklopedia e vlerave”

Përcjell mesazhe qytetarie, urtësie dhe pajtimi Ka vetëm pak dit, fund gushti 2021, që doli nga shtypi, libri i Bashkim Kadiut “Enciklopedia e vlerave”. Një...

Shqipëria në vitet 1971

https://www.youtube.com/watch?v=nRo3fnvfeu4&ab_channel=FJALAWEB

Përfundon regjistrimi fillestar në zonën e Balldres në Elbasan, Lame: E mbaruam punën që ishim zotuar

Drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës Shqiptare Artan Lame i shoqëruar nga kryetari i Bashkisë Elbasan, Gledian Llatja, ishin në zonën e Balldres të Bashkisë...

“Pas hedhjes së bombave në ambasadat e Parisit dhe Romës, Sigurimi i helmoi gruan Sabaudinit”/ Dëshmia e rrallë e vëllait se si ndiqej kreu...

Nga Dashnor Kaloçi Publikohet historia e panjohur dhe e bujshme e ashtuquajturës “banda Xhevdet Mustafa”, ku bënin pjesë: Sabaudin Haznedari, Xhevdet Mustafa dhe Halit Bajrami,...

Lajme të tjera

Web TV