OBSH miraton për përdorim urgjent vaksinën kineze Sinovac, Manastirliu: Garanton siguri

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pas vendimit të OBSH-së për përdorim urgjent të vaksinës kineze Sinovac është përshëndetur edhe nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila e konsideron këtë një lajm të mirë dhe shkruan se kjo vaksinë plotëson standardet ndërkombëtare të sigurisë dhe efikasitetit të saj.

“LAJM I MIRË. OBSH aprovon përdorimin emergjent të vaksinës së kompanisë Sinovac, CoronaVac Covid-19, duke garantuar që plotëson standardet ndërkombëtare të sigurisë, efikasitetit dhe prodhimit”, shkruna Manastirliu.

Vaksina kineze Sinivac, që prej muajit mars po përdoren edhe në Shqipëri për vaksinimin masiv të popullsisë.


Të fundit

OBSH miraton për përdorim urgjent vaksinën kineze Sinovac, Manastirliu: Garanton siguri

Pas vendimit të OBSH-së për përdorim urgjent të vaksinës kineze Sinovac është përshëndetur edhe nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta...

Një tjetër ditë pa viktima nga COVID, ja sa raste të reja u regjistruan

Janë kryer 3,661 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 22 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 7 raste në...

Gjykata e Posaçme merr në dorë çështjen e ish-ministrit Fatmir Mediu

Gjykata e Posaçme merr në dorë çështjen e ish-ministrit e Mbrojtjes, Fatmir Mediur, sa i takon shpërthimit në Gërdec në vitin 2008. Ishtek SPAK që...

I shkriu djalin në acid, babai për bosin mafioz: Nuk di ç`ndodh po më doli përpara!

I penduari i drejtësisë në Itali, Santino de Matteo ka reaguar pas lirimit të ish-bosit mafioz që i vrau të birin, Giuseppe. “Unë nuk kam...

55-vjeçarja sulmohet brutalisht nga një burrë në mes të rrugës (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Nju Jork. Një grua është goditur fuqimisht me grushte në fytyrë, nga një burrë. Kamerat e sigurisë...

Lajme të tjera

Web TV