U hoqën si oficerë policie për t’i marrë kartën e bankës të moshuarës, e pësojnë keq shqiptari dhe turku

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një shqiptar dhe një turk janë kapur nga policia italiane në Basel, pasi akuzohen për mashtrimin e një gruaje 91-vjeçare.

Mediat fqinje shkruajnë se dy të rinjtë një shqiptar 22-vjeçar dhe një 18-vjeçar turk duke u paraqitur si oficerë policie i kanë vjedhur asaj kartën bankare.

Por sërish të rinjtë nuk ishin në gjendje të tërhiqnin paratë dhe kjo gjë u bë me dije sot nga autoritetet e Rinit.

E moshuara mori një telefonatë nga një person që hiqej si oficer i policisë, i cili i kishte thënë asaj se një rumun ishte arrestuar për përdorimin e kartës së saj bankare. Si rezultat, zonja e vjetër ia dorëzoi atë agjentit të rremë.

Autoritetet janë duke vijuar hetimet nëse dy të rinjtë janë autorë të krimeve të tjera apo jo.


Të fundit

Shtatë mënyrat se si Albert Ajnshtajni e ndryshoi botën tonë

Albert Ajnshtajni (1879-1955), është një nga shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave, dhe emri i tij është...

Si e vranë grekët patriotin, Kadri Gjata Kumbaro, kryetarin e Klubit “Bashkimi” të shqiptarëve te Janinës

Nga Kadri GJATA Sulejman JUSUFATI Kadri Gjata (Kumbaro), lindi në Libohovë më 1865-ën, ku mbaroi shkollën fillore dhe atë qytetse (Ruzhdie) dhe më 1880 shkoi në...

“Evropa është besimi ynë”/ Rama për televizionin publik spanjoll: Integrimi i Ballkanit nuk ka më lidhje vetëm me punën tonë

"Nuk është më shumë se çfarë bëjmë ne por si vendosin të tjerët". Kështu i është përgjigjur Kryeministri Rama pyetjes së bërë nga Radio...

“Bisha” Tyson Fury i pamposhtur/ Britaniku rrëzon në tapet Wilder dhe ruan titujt (Video)

Një përballje e vërtetë titanësh ishte ajo që rezervoi e shtuna në boks, kur u vunë sërish përballë njëri-tjetrit, Tyson Fury dhe Deontay Wilder. Ishte...

Kriza energjetike, KESH: Prurjet në kaskada janë 60% më pak se mesatarja shumëvjeçare por…

Në Shqipëri po debatohet gjerësisht këto ditë mbi krizën energjetike të paralajmëruar nga Kryeministri Edi Rama. Ekspertë të sektorit energjetik thonë se rritja e...

Lajme të tjera

Web TV