E papritur/ Rama “braktis” Asamblenë e PS që mblidhet sot, udhëton me urgjencë drejt Turqisë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama nuk do të jetë marrë pjesë në Asamblenë e PS-së të parashikuar sot pasdite.

Sipas Gazetës “Shqip”, kryeministri Edi Rama së bashku me disa ministra do të udhëtojnë drejt Turqisë për një vizitë zyrtare, e para pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit.

Po të njëjtat burime bëjnë të ditur se fillimisht ishte parashikuar që Rama të mbante fjalimin e tij online të Asamblesë së PS-së dhe më pas të udhëtonte me avion drejt Turqisë. Por plani është ndryshuar dhe se kryeministri është detyruar të braktisë Asamblenë e PS-së.

Mbledhja e lartë e këtij forumi do të drejtohet nga sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla.


Të fundit

E papritur/ Rama “braktis” Asamblenë e PS që mblidhet sot, udhëton me urgjencë drejt Turqisë

Kryeministri Edi Rama nuk do të jetë marrë pjesë në Asamblenë e PS-së të parashikuar sot pasdite. Sipas Gazetës "Shqip",...

Videot në Tik Tok/ KLGJ ka futur me urgjencë në rend dite kerkesën e ILD për kryegjyqtaren në detyre të Gjykatës së Elbasanit

KLGJ ka futur me urgjencë në rend dite kërkesën e ILD për kryetaren në detyrë të Gjykatës së Elbasanit, Enkeleda Kapedani. Relator i çështjes është...

Trondit gazetarja e njohur, zbulon si u zhduk ekonomisti në Tiranë: U gjet i vdekur në pozicion lutjeje!

Gazetarja Anila Hoxha tregoi sot detaje mbi rastin e vdekjes së një 32-vjeçari në rrethana misterioze, për të cilin tha se është duke e...

SPAK dërgon në gjyq ish-kryebashkiaken e LSI-së në Gjirokastër

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK ka mbyllur dosjen e hetimit dhe e ka dërguar në gjyq ish kryetaren e...

Lajme të tjera

Web TV