Bombë në një avion në aeroportin e Parisit, evakuohen pasagjerët

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pasagjerët e një avioni në aeroportin e Parisit janë evakuuar pasi është gjetur një pajisje e dyshimtë me material eksklov. Avioni që vinte nga Çadi në Afrikë është i ‘Air France’.

Ministri i brendshëm francez Gérald Darmanin tha se një grup qeveritar për menaxhimin e krizave është ngritur me kërkesë të kryeministrit.

Avioni orës 16:00 në aeroportin ‘Charles de Gaulle’ në kryeqytetin francez.


Të fundit

Bombë në një avion në aeroportin e Parisit, evakuohen pasagjerët

Pasagjerët e një avioni në aeroportin e Parisit janë evakuuar pasi është gjetur një pajisje e dyshimtë me material...

Rama tregon projektet shqiptaro-turke: Nga infrastruktura, sistemi i kontrollit me dron dhe fabrika e vaksinave

Kryeministri i vendit, Edi Rama ndodhet në Turqi për një vizitë dy ditore atje. Përmes një postimi në rrjete sociale, Rama shkruan se gjatë takimit...

Përralla e udhëheqësit të domosdoshëm në PD

Nga Blendi Kajsiu Në garën për kryetarin e PD-së Basha, edhe mbështetësit e tij po artikulojnë idenë se ai është një lider i domosdoshëm për...

Covid në Shqipëri/ Ja sa persona u infektuan dhe humbën jetën në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse...

Gjaku i hardhucës mund të shërojë Covid 19, shkencëtarët: Proteinat e tyre pengojnë…

Një ekip kërkimor në një universitet në Tajlandë po heton për të parë nëse gjaku nga hardhuca mund të përdoret për të luftuar kancerin...

Lajme të tjera

Web TV