Burg pa afat për tre të arrestuarit që u kapën me tritol, armë e granata në Durrës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gjykata e Durrësit vendosi masën burg pa afat për Barim Flora, Ardjan Gjoka, dhe Jemin Flora lidhur me akuzën e trafikut të armëve municione dhe lëndëve plasëse.

Prokurori i çështjes Bledar Bejko kërkoi arrest me burg për 3 personat nën akuzën e trafikut të armëve dhe lëndëve plasëse, akuza që u hodhën poshtë nga avokatët mbrojtës, të cilët thanë se nuk kemi të bëjmë me trafikim armësh, por vetëm armëmbajtje pa leje.

Pas diskutimeve në seancë, gjyqtari Rexhep Bekteshi vendosi masën arrest me burg pa afat deri në përfundim të plotë të hetimeve.

Barim Flora, 42 vjeç, i dënuar më parë për armëmbajtje pa leje dhe vjedhje, Ardjan Gjoka, 33 vjeç, dhe Jemin Flora, 33 vjeç, kanë rënë në prangat e policisë në Durrës, u arrestuan më 1 qershor tek ‘Mbikalimi i Shkozetit’, pasi gjatë kontrollit të një automjeti tip “Land-Rover Frilander” u gjet 3.6 kg lëndë eksploziv, 1.2 kg eksploziv C-4, 2.2 kg tritol, 3 granata dore luftarake dhe 4 aparate telefoni celular, 1 armë zjarri kallashnikov dhe 1.2 kg lëndë eksplozive tritol, 5 kapsolla detonatore dhe një sasi municioni luftarak. Hetimet për këtë grup kishin nisur para një muaji.

 


Të fundit

Burg pa afat për tre të arrestuarit që u kapën me tritol, armë e granata në Durrës

Gjykata e Durrësit vendosi masën burg pa afat për Barim Flora, Ardjan Gjoka, dhe Jemin Flora lidhur me akuzën...

Kryeminstri Rama takim 2 ditor me palën turke për diskutime/ Çështje të rëndësishme turizmi, farmaceutika dhe energjia

Kryeministri Edi Rama, prej ditës së djeshme po zhvillon një vizitë dy-ditore në Ankara. Burimet bëjnë me dije se kryeministri Rama është i shoqëruar nga...

Videot në TikTok të Enkeleda Kapedanit/Balla: Politika s’ka më punë me emërimet në drejtësi

Videot në TikTok të drejtueses së Gjykatës së Elbasanit Enkeleda Kapedani kanë krijuar debate në Kuvend.  Kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla ka...

Arti shqiptar në zi/ Ndërron jetë aktori i njohur Pirro Mani

Ka ndërruar jetë në moshën 89-vjeçare regjisori dhe aktori i njohur, Pirro Mani. Aktori ka ndërruar jetë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku jetonte...

Zhdukja misterioze e shefit të drogës, dalin pamjet e reja: Ka gjurmë të caktuara që mund të jetë gjallë

Detaje të reja dalin në dritë në lidhje me zhdukjen misterioze të shefit të Antidrogës për Ulqinin dhe Tivarin në Malin e Zi, Rudolf...

Lajme të tjera

Web TV