‘Kabina elektrike mbin mes hashashit’, Xhelal Mziu ngatërron kanabisin me bimën e egër në Bulqizë

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike Xhelal Mziu ka publikuar një video në rrjetet sociale ku thotë se në fshatin Zall-Striçkan, në Bulqizë ka mbirë kabina elektrike në mes të arës me hashash.

Por Mziu, ka ngatërruar llojin e bimës së egër (Qingla) me kanabis sativën, me të cilën është e ngjashme, por lehtësisht e verifikueshme

Këto pamje janë nga vendi ku pretendon Mziu se është mbjellë kanabis sativa, dhe siç shihet kabina është e mbuluar nga bimë të egra.

 

 


Të fundit

Negociatat për presidentin, Alibeaj: Transparenca ilaçi kundër pazareve

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj tha se për çështjen e presidentit, transparenca është ilaçi kundër pazareve....

Negociatat për presidentin e ri/ Balla: PS seriozitet dhe gatishmëri për konsensus

Kreu i Grupit të PS Taulant Balla në një komunikim për media, tha se është vendosur që ditën e nesërme do të jetë prezente...

SHBA zbulon tunelin gjigant të trafikimit të drog*ve në kufi me Meksikën

Autoritetet në SHBA kanë njoftuar sot zbulimin e një tuneli të sofistikuar të trafikimit të drogave, i pajisur me sistem hekurudhor dhe rrymë elektrike...

Kërkohej në të gjithë Shqipërinë/ Arrestohet 22-vjeçari i dënuar me burg, ja akuzat

Një 22-vjeçar i shpallur në kërkim nga policia është arrestuar ditën e sotme në Tiranë. Mësohet se Erdis Hysko, i dënuar me 5 vite e...

“Për punën po sakrifikoj rininë”, deputetja 24-vjeçare ankohet për rrogën 10 mijë euro

Anëtarja më e re e Parlamentit Federal Gjerman , Emilia Fester, ankohet për orët e pafundme që i kushton punës. Ajo ka thënë se rroga...

Lajme të tjera

Web TV