Rama me distributorin e vaksinës Sinovac: Diskutuam për ndërtimin e fabrikës së vaksinave në Shqipëri

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gjatë vizitës së tij në Turqi, kryeministri Edi Rama është takuar me distributorin e vaksinës Sinovac me të cilin ka diskutuar mundësinë e ndërtimit të fabrikës së vaksinave në Shqipëri.

“PHOTO OF THE DAY

***i nderuar nga mikpritja e Canturk Alagöz, një personalitet i shkencës dhe biznesit turk, pronari i kompanisë së prodhimit të disa lloje vaksinash, e njëkohësisht distributori i vaksinës Sinovac, me të cilin diskutuam për projektin e ndërtimit të fabrikës së vaksinave në Shqipëri, si pjesë e një qendre ekselence farmaceutike… Të shohim”, shkruan Rama.


Të fundit

Rama me distributorin e vaksinës Sinovac: Diskutuam për ndërtimin e fabrikës së vaksinave në Shqipëri

Gjatë vizitës së tij në Turqi, kryeministri Edi Rama është takuar me distributorin e vaksinës Sinovac me të cilin...

Ankara/ Manastirliu takon homologun turk, zotohen për bashkëpunim në fushën e shëndetësisë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me homologun e saj turk, dr. Fahrettin Koca në Ankara. Më qëllim për të çuar përpara...

Sarandë/ Rrëzohet nga 2 metra lartësi 17-vjeçari, transportohet me helikopter në Tiranë

  Një 17-vjeçar është dëmtuar rëndë pasi ka rënë nga një lartësi prej 2 metrash në fshatin Shelegar të Sarandës. I riu ka pësuar fraktura të...

Virusi i ri “frikëson” Evropën, Shqipëria ndalon importimin e shpendëve dhe nënprodukteve të tyre

Qeveria ka ndaluar importimin e shpendëve të gjallë dhe të therur, si dhe nënprodukteve të tyre nga 15 shtete të Europës, si dhe Izraeli. Urdhri...

Rama i jep lamtumirën Pirro Manit: Ishte ustai i madh i skenës teatrore, pa të, kultura dhe arti do ishin shumë më të varfër!

  Kryeministri Edi Rama shpreh ngushëllime për largimin nga jeta të aktorit dhe regjisorit të njohur, Pirro Mani, në moshën 89-vjeçare. Rama shkruan në “Facebook” se...

Lajme të tjera

Web TV