Rrëmbyen një 25-vjeçar në Greqi, arrestohen dy shqiptarë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dy shqiptarë të moshës 32 dhe 29 vjeç janë arrestuar në Paleo Faliro të Athinës nga oficerët e policisë dhe mbi ta bien akuza si formim i një organizate kriminale, zhvatje dhe rrëmbim personi.

Mediat greke raportojnë se shqiptarët e kanë marrë peng të riun nga Bangladeshi, duke shantazhuar në këtë mënyrë, një të afërm të tij, duke e kërcënuar për t’i marrë shumën prej 10 mijë euro.

Incidenti u raportua në polici dhe oficerët ndërmorën një operacion special për rastin. I riu 25 vjeç u lirua nga banesa, ndërsa dy shqiptarët u prangosën për pengmarrjen.


Të fundit

Rrëmbyen një 25-vjeçar në Greqi, arrestohen dy shqiptarë

Dy shqiptarë të moshës 32 dhe 29 vjeç janë arrestuar në Paleo Faliro të Athinës nga oficerët e policisë...

Rama me distributorin e vaksinës Sinovac: Diskutuam për ndërtimin e fabrikës së vaksinave në Shqipëri

Gjatë vizitës së tij në Turqi, kryeministri Edi Rama është takuar me distributorin e vaksinës Sinovac me të cilin ka diskutuar mundësinë e ndërtimit...

Ankara/ Manastirliu takon homologun turk, zotohen për bashkëpunim në fushën e shëndetësisë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me homologun e saj turk, dr. Fahrettin Koca në Ankara. Më qëllim për të çuar përpara...

Sarandë/ Rrëzohet nga 2 metra lartësi 17-vjeçari, transportohet me helikopter në Tiranë

  Një 17-vjeçar është dëmtuar rëndë pasi ka rënë nga një lartësi prej 2 metrash në fshatin Shelegar të Sarandës. I riu ka pësuar fraktura të...

Virusi i ri “frikëson” Evropën, Shqipëria ndalon importimin e shpendëve dhe nënprodukteve të tyre

Qeveria ka ndaluar importimin e shpendëve të gjallë dhe të therur, si dhe nënprodukteve të tyre nga 15 shtete të Europës, si dhe Izraeli. Urdhri...

Lajme të tjera

Web TV