Shokon pastori: Martesat gay janë rituale okulte, ka shumë kisha që duan të besojnë Biblën e Satanit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pastori Erion Sylari ka folur për vetëflijimet që ndodhin për shkak të ritualeve duke thënë se ekzistojnë mashtrimet e llojeve të ndryshme por edhe vetë dëshira e njerëzve për të besuar diçka ndryshe nga e zakonshmja.

Në emisionin “Shqipëria Live”, Sylari tha se edhe futja e martesave gay dhe pranimi i tyre nga pastorët është shtrëmbërim i së vërtetës, të cilën e cilëson ndryshe si rituale okulte.

Ndër të tjera, shtoi se ka shumë kisha sataniste në Amerikë që duan të besojnë Biblën e Satanit, që është krejt e kundërt me librin e shenjtë të të krishterëve.

Sylari: Njerëzit janë gjithmonë në kërkim të një forme perëndishmërie në jetën e tyre. Domethënë, në një mënyrë apo tjetër duan t’i gjejnë kuptim jetës së tyre duke kërkuar, gërmuar, duke gjetur disa forma të ndryshme, të cilat ata dhe vetë për shkak të personalitetit dhe tipit të tyre mund t’i përshtaten.

Këto janë mashtrime, janë njerëz të mashtruar. Nuk kanë lindur sot dhe trendi rritet sa më shumë. Sa më e madhe të jetë gënjeshtra, aq më shumë njerëzit do ta besojnë. Dua të them që nuk kanë lidhje me grupmoshat, me gjendjen sociale dhe ekonomike. Çdo njeri është i prekshëm nga kjo gjë. Ka edhe pastor të cilët ndjekin shpikje të ndryshme dhe largohen nga e vërteta siç mund të jetë futja e martesave gay që është formë okulte, janë shtrembërim i të vërtetës.

Edhe dëshmitarët e Jehovait lexojnë Biblën, nuk lexojnë libër tjetër. Mashtrimi është edhe keqinterpretim, edhe se ti beson tek një gjë e tillë, do ta besosh këtë gjë. Ka shumë kisha sataniste që duan të besojnë diçka të kundërt si Bibla e Satanit. Ndjekësit e kësaj feje kanë bërë një Bibël të kundërt me Biblën e fesë së krishterë. Disa janë të mashtruar e disa e bëjnë me dëshirën e tyre. /TCH/


Të fundit

Shokon pastori: Martesat gay janë rituale okulte, ka shumë kisha që duan të besojnë Biblën e Satanit

Pastori Erion Sylari ka folur për vetëflijimet që ndodhin për shkak të ritualeve duke thënë se ekzistojnë mashtrimet e...

Po këndonte në sheshin kryesor të ishullit grek, këngëtarja arrestohet me dhunë

Një këngëtare greke është arrestuar për shkak se po këndonte në shesh. Ngjarja ka ndodhur në sheshin kryesor të ishullit Rodos, aty ku këngëtarja po...

Shkrumbohet hoteli në qendër të Madridit, të paktën 200 persona ndodheshin brenda

Një hotel në Madrid është përfshi nga flakët pasditen e kësaj të enjte. Kjo është lajmi kryesor të gjitha mediave spanjolle në këto momente, të...

Foshnja 18 muajsh u mbyt në pus/ Gjyshja: Po luante me gjyshin dhe na iku nga sytë

Gjyshja e djalit 18 muajsh, i cili humbi jetën dje (2 qershor 2021) në Nea Malgara, Selanik, është në një gjendje të rënduar psikologjike. Sipas...

E moshuara humbi jetën nga Covid-19 në shtëpi, macet ushqehen me trupin e saj të pajetë

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Spanjë. Policia vendase ka zbuluar trupin e dekompozuar të një gruaje, e cila thuhet se ishte ngrënë pjesërisht...

Lajme të tjera

Web TV