Tërmet i fortë në Greqi, lëkundjet ndihen në disa qytete

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një tërmet ka tronditur pasditen e sotme Greqinë. Mësohet se tërmeti ka qenë me madhësi 4.6 i shkallës Rihter. Tërmeti është shënuar në orën 18:06, ndërsa epiqendra ka qenë 11 km në jugperëndim të Aegio.

Raportohet se tërmeti është ndjerë në disa qytetet të Greqisë, kryesisht në Patra dhe në Athinë. Thellësia e tërmetit ka qenë 27 km, ndërsa deri më tani raportohet se nuk ka pasur dëme.


Të fundit

Tërmet i fortë në Greqi, lëkundjet ndihen në disa qytete

Një tërmet ka tronditur pasditen e sotme Greqinë. Mësohet se tërmeti ka qenë me madhësi 4.6 i shkallës Rihter....

Rrëmbyen një 25-vjeçar në Greqi, arrestohen dy shqiptarë

Dy shqiptarë të moshës 32 dhe 29 vjeç janë arrestuar në Paleo Faliro të Athinës nga oficerët e policisë dhe mbi ta bien akuza...

Rama me distributorin e vaksinës Sinovac: Diskutuam për ndërtimin e fabrikës së vaksinave në Shqipëri

Gjatë vizitës së tij në Turqi, kryeministri Edi Rama është takuar me distributorin e vaksinës Sinovac me të cilin ka diskutuar mundësinë e ndërtimit...

Ankara/ Manastirliu takon homologun turk, zotohen për bashkëpunim në fushën e shëndetësisë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me homologun e saj turk, dr. Fahrettin Koca në Ankara. Më qëllim për të çuar përpara...

Sarandë/ Rrëzohet nga 2 metra lartësi 17-vjeçari, transportohet me helikopter në Tiranë

  Një 17-vjeçar është dëmtuar rëndë pasi ka rënë nga një lartësi prej 2 metrash në fshatin Shelegar të Sarandës. I riu ka pësuar fraktura të...

Lajme të tjera

Web TV