45-vjeçari humb jetën teksa po shpëtonte vajzat e tij nga mbytja

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 45-vjeçar britanik ka ndërruar jetë pasi u përpoq të shpëtonte dy vajzat e tij nga mbytja në një nga plazhet e Portugalisë.

45-vjeçari Trevor Pelling u fut me shpejtësi në ujë pasi pa të dy vajzat e tij 12 dhe 9-vjeçare të ishin në vështirësi për shkak të dallgëve të forta në plazhin e Calada, ditën e djeshme.

Sipas asaj që raportuan mediat e huaja, 45-vjeçari pësoi arrest kardiak. Ai u ndihmua të nxirrej në breg, por nuk mundi të shpëtojë pavarësisht dhënies së ndihmës së shpejtë nga një infermiere që ndodhej në plazh. Ai u shpall i vdekur në vendin e ngjarjes, ndërsa vajzat për fat të mirë arritën të shpëtohen.


Të fundit

Policia arreston Dhurata Saliajn, vajzën e Mexhit Picarit që vrau sot ish-dhëndrin në Tiranë

Policia e Shtetit ka ekzekutuar urdhër-arrestin e dhënë nga Prokuroria, për arrestimin e Dhurata Saliajt, vajzën e Mexhit Picarit. Ky...

45-vjeçari humb jetën teksa po shpëtonte vajzat e tij nga mbytja

Një 45-vjeçar britanik ka ndërruar jetë pasi u përpoq të shpëtonte dy vajzat e tij nga mbytja në një nga plazhet e Portugalisë. 45-vjeçari Trevor...

Publikohen kërkesat për të udhëtuar drejt Spanjës pa kufizime

Duke filluar nga e hëna, udhëtarët e vaksinuar nga e gjithë bota do të jenë në gjendje të hyjnë në Spanjë, jo vetëm evropianët....

Vrau ish-dhëndrin/ Zbardhet dëshmia e 52-vjeçarit, ja pse ndodhi vrasja

Zbardhen detaje të reja nga vrasja, që tronditi ditën e sotme Tiranën, ku shtetasi Mexhit Picari ekzekutoi ish-dhëndrin e tij, Kudret Saliaj, ndërsa i...

Klosi takim me ministrin grek: Lëvizja e lirë në kufi do të ndihmonte turizmin në të dy vendet

Ministri i Turizmit Blendi Klosi ka kërkuar nga Greqia që të hapen kufijtë për turizmin, pasi kjo do i shërben të dyja vendeve. Klosi...

Lajme të tjera

Web TV