Gjykata e Posaçme e Apelit lë në burg ish-gjyqtaren Enkeleda Hoxha

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ish gjyqtarja e Krujës Enkeleda Hoxha do të vijojë të qëndrojë në burg, pasi Gjykata e Posaçme e Apelit ka rrëzuar kërkesën e saj për lirim nga burgu.

Hoxha kërkoi masë më të butë me pretendimet se ajo duhet të kujdeset për vajzën e saj te mitur dhe djalin e saj autik.

Por gjykata rrezoi kërkesën e saj duke lënë në fuqi kërkesën e SPAK,  “arrest me burg”.

Kujtojmë se Hoxha u arrestua nga SPAK me akuzën e lirimin nga burgu të të dënuarve në shkëmbim të parave.

Gjykata e Posaçme vendosi arrest me burg për të.

Ndërkohë, rreth dy muaj më parë KLGJ pranoi kërkesën e ILD për shkarkimin e saj nga detyra e magjistratës.


Të fundit

Gjykata e Posaçme e Apelit lë në burg ish-gjyqtaren Enkeleda Hoxha

Ish gjyqtarja e Krujës Enkeleda Hoxha do të vijojë të qëndrojë në burg, pasi Gjykata e Posaçme e Apelit...

E rëndë/ Oficeri i Policisë tenton të abuzojë me 13-vjeçaren në ashensor (Video)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Australi ku një vajzë 13-vjeçare është ngacmuar seksualisht nga një oficer policie. Incidenti u regjistrua nga kamera...

Kultivonin bimë narkotike, Policia e Shtetit arreston dy persona

Dy shtetas janë arrestuar në Sarandë për kultivim të lëndëve narkotike. Policia ka arritur të evidentojnë këtë veprimtari kriminale të kultivimit të bimëve narkotike gjatë...

Itali, kapet kontejneri me më shumë se 1 ton kokainë

Është sekuestruar në Itali mbi 1 ton kokainë në një kontejner. Mësohet se kontejneri ishte nisur nga Ekuadori. Agjentët e Guardia di Finanza dhe zyrtarët...

Ekzekutori kishte maskë dhe kapele anti-covid/ Detaje të reja tronditëse nga ekzekutimi i Velajt

Shkëlzen Velaj është qëlluar me 40 plumba në derë të shtëpisë në Vlorë. Ai është qëlluar nga kati i 4 ndërsa vetë ka qenë në...

Lajme të tjera

Web TV