Itali, kapet kontejneri me më shumë se 1 ton kokainë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Është sekuestruar në Itali mbi 1 ton kokainë në një kontejner. Mësohet se kontejneri ishte nisur nga Ekuadori.

Agjentët e Guardia di Finanza dhe zyrtarët e Agjencisë së Doganave dhe Monopoleve kanë identifikuar sasinë e drogës në një kontejner me banane në portin e Gioia Tauro. Substanca narkotike, për një total prej 1,126 kg, u identifikua përmes një kontrolli të ushtruar në mbi 2100 kontejnerë që vinin nga kontinenti i Amerikës së Jugut.

‘Ansa’ shkruan se zbulimi i kokainës u bë e mundur falë skanerëve të sofistikuar. Po ashtu mësohet se kokaina ishte e një cilësie shumë të pastër, ndërsa nëse do të dilte për shitje në treg do të kapte shifrën e rreth 225 milionë eurove. Mes të tjerash mësohet se kontejneri kishte si destinacion një port në Turqi.


Të fundit

Itali, kapet kontejneri me më shumë se 1 ton kokainë

Është sekuestruar në Itali mbi 1 ton kokainë në një kontejner. Mësohet se kontejneri ishte nisur nga Ekuadori. Agjentët e...

Ekzekutori kishte maskë dhe kapele anti-covid/ Detaje të reja tronditëse nga ekzekutimi i Velajt

Shkëlzen Velaj është qëlluar me 40 plumba në derë të shtëpisë në Vlorë. Ai është qëlluar nga kati i 4 ndërsa vetë ka qenë në...

Dhjeta për të marrë jetën

Leonard Veizi

Vizita në Turqi/ Gati nisma për fabrikë vaksinash në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama dhe tre ministra të kabinetit prej dy ditësh po zhvillojnë takime në Turqi, në kuadër të bashkëpunimit mes dy vendeve. Kryeministri...

Lajme të tjera

Web TV