Ndodhet në vizitë dy ditore në Turqi/ Mesazhi i kryeministrit Rama: Ndershmëria në politikë është… (Foto)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ndërsa ndodhet në një vizitë dyditore në Turqi, kryeministri Edi Rama ka publikuar një tjetër mesazh politik në rrjetet sociale.

Kreu i qeverisë shqiptare ka zgjedhur një shprehje të filozofit dhe historianit Benedetto Croce në lidhje me ndershmërinë në politikë.

Ndershmëria në politikë është aftësia politike”, shkruan Rama.

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se takimet në Ankara e çuan më tej axhendën e bashkëpunimit mes dy vendeve.

Përmes një shënimi të shkurtër në Facebook, Rama thekson se do të ketë bashkëpunim për shëndetësinë, arsimin, strehimin social dhe kulturën e turizmin.


Të fundit

Ndodhet në vizitë dy ditore në Turqi/ Mesazhi i kryeministrit Rama: Ndershmëria në politikë është… (Foto)

Ndërsa ndodhet në një vizitë dyditore në Turqi, kryeministri Edi Rama ka publikuar një tjetër mesazh politik në rrjetet sociale. Kreu...

Kthjellime dhe vranësira kalimtare, parashikimi i motit për sot

Moti parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare në orët e mesditës deri ne pasdite e kryesisht në relievet kodrinore-malore të vendit. Era do të fryjë...

Horoskopi ditor, e premte 4 qershor 2021

Dashi Të lindurit e kësaj shenje mund të tundohen gjatë ditës së nesërme. Mos u ndjeni keq nëse keni nevojë të kërkoni ndihmën e një...

Përplasen fuqishëm dy motorët e ujit, shoferët fluturojnë në disa metra lartësi (Video)

Përplasja e dy motorëve të ujit mund të kishte rezultuar fatale për dy shoferët. Në një video të publikuar në rrjete sociale, është fiksuar momenti...

Shokon pastori: Martesat gay janë rituale okulte, ka shumë kisha që duan të besojnë Biblën e Satanit

Pastori Erion Sylari ka folur për vetëflijimet që ndodhin për shkak të ritualeve duke thënë se ekzistojnë mashtrimet e llojeve të ndryshme por edhe...

Lajme të tjera

Web TV