Çfarë po ndodh me Presidentin Erdogan? Vaksinohet për herë të tretë kundër Covid-19

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan është kritikuar pasi u zbulua se ka marrë tre doza vaksine të COVID-19 pavarësisht se vendi i tij po përpiqet të sigurojë mjaftueshëm për punëtorët kryesorë.

Erdogan, 67 vjeç, mori dozën e parë të vaksinës kineze, Sinovac në janar dhe një të dytë në shkurt.

Këtë javë ai pranoi se kishte pasur një dozë të tretë në muajin mars, por nuk tregoi nëse vaksina ishte Sinovac ose Pfizer-BioNtech.

Në një kohë kur ai po merrte vaksinën e tretë, turqit e zakonshëm presin prej 12 javësh për të marrë vaksinën e tyre të dytë për shkak të mungesës së vaksinave në vend.

Engin Ozkoc, kreu i grupit parlamentar të Partisë Popullore Republikane tha se “Nuk ka asnjë dozë për qytetarët, por tre për Erdogan.”

Gati 50 mijë njerëz kanë vdekur nga COVID-19 në Turq. Sipas Reuters, më pak se 20 përqind e turqve kanë marrë dy doza.


Të fundit

“Shumë nxehtë dreqi e mori”/ Vildane Zeneli nuk i lë vend imagjinatës me fotot sensuale

Vildane Zeneli një ndër personazhet më të ndjekura të showbizit shqiptar ka tërhequr vëmendjen me fotot sensuale që ajo...

Çfarë po ndodh me Presidentin Erdogan? Vaksinohet për herë të tretë kundër Covid-19

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan është kritikuar pasi u zbulua se ka marrë tre doza vaksine të COVID-19 pavarësisht se vendi i tij po...

Makina e autoshkollës përplas nënë e bijë në Fier

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Kallm, të Fierit. Një makinë tip ‘Benz’ autoshkollë është përplasur më një motor, pasi ka kryer një...

Kultivonte bimë narkotike në Skrapar, në kërkim 44-vjeçari dhe kryeplaku i fshatit

Një 44 vjeçar me iniciale D.H, banues në fshatin Braçë, në Skrapar është shpallur në kërkim nga policia për tentativë të kultivimit të bimëve...

Shoferi i autobusit bëri lëvizje të rrezikshme, humb jetën 47-vjeçarja në Elbasan

Një 47-vjeçare është ndarë nga jeta pasi ka rënë nga autobusi me të cilin po udhëtonte. Ngjarja u regjistrua mbrëmë në fshatin Tregan të...

Lajme të tjera

Web TV