Çmendet pasagjeri, tenton të hyjë në kabinën e pilotit dhe të rrembejë avionin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në ngjarje e pazakontë ka ndodhur në SHBA ku një pasagjer në një fluturim të Delta Air Lines nga LA në Nashville se u përpoq të thyejë kabinën e pilotit ditën e djeshme, duke detyruar avionin të devijonte për në Neë Mexico

Sipas mediave një pasagjer në fluturim postoi video të incidentit në Tëitter dhe tha se fluturimi duhej të bënte një ulje emergjente sepse një pasagjer “u përpoq të rrëmbente aeroplanin”.

Videot tregojnë një stjuardesë Delta që duket se po ndalon pasagjerin në pjesën e pasme të avionit ndërsa zëdhënësi i Delta Anthony Black tha se Fluturimi 386 u ul në Albuquerque pa incidente dhe vlerësoi ekuipazhin e fluturimit dhe pasagjerët për “ndalimin e një pasagjeri të padisiplinuar” gjatë fluturimit. Agresori i arrestua menjëherë pas uljes së avionit.

Boeing 737-900 mbante 162 pasagjerë dhe gjashtë anëtarë të ekuipazhit. Incidenti vjen ndërsa linjat ajrore shohin një rritje të numrit të pasagjerëve që nuk sillen mirë, duke detyruar një goditje nga Administrata Federale e Aviacionit.

Ky nuk është rasti i vetëm kur një pasagjer rebelohet pasi vetëm para pak ditësh një tjetër pasagjere sulmoi një stjuardesë të cilën e dëmtoi në fytyrë. Kjo gjë ka bërë që SHBA dhe dhe shtetet jugperëndimore të mos shesin më pije alkolike gjatë udhëtimit të paktën deri në datën 13 shtator.


Të fundit

Çmendet pasagjeri, tenton të hyjë në kabinën e pilotit dhe të rrembejë avionin

Në ngjarje e pazakontë ka ndodhur në SHBA ku një pasagjer në një fluturim të Delta Air Lines nga...

Ndërtohet qendra e re shëndetësore në Cërrik/ Balla: I shërben rreth 800 banorëve të zonës

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla dhe Kryetari i Bashkisë së Cërrikut Andis Salla inaguruan qendrën e re shëndetësore të fshatit...

Tmerr në Romë/ Gjendet trupi i pajetë i një burri në një valixhe në mes të sheshit! Gruaja: Doja vetëm të hiqja qafe trupin

Një krim i tmerrshëm ka tronditur Romën mëngjesin e sotëm, ku në sheshin Federico Sacco është gjetur trupi i një 37-vjeçari Italian, brenda një...

Plani Marshall, miliarda dollarë nga Amerika për Evropën e shkatërruar

Shtetet e Bashkuara dhanë 13 miliard dollarë për katër vjet, ekuivalenti i 100 miliard dollarëve sot të shpërndara në 16 vende Plani Marshall është emri...

“Gati për Shqipërinë”/ Rama takim ‘online’ me të rinjtë e parë që iu përgjigjën nismës: Koncepti i nëpunësit digjital një revolucion

“Gati për Shqipërinë”, është një nga nismat e ndërmarra nga qeveria, fill, pas sigurimit të mandatit të tretë të kryeministrit Edi Rama. Ky i fundit,...

Lajme të tjera

Web TV