“Gati për Shqipërinë”/ Rama takim ‘online’ me të rinjtë e parë që iu përgjigjën nismës: Koncepti i nëpunësit digjital një revolucion

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

“Gati për Shqipërinë”, është një nga nismat e ndërmarra nga qeveria, fill, pas sigurimit të mandatit të tretë të kryeministrit Edi Rama.

Ky i fundit, ka mirëpritur ditën e sotme të rinjtë e parë, profesionistë, të diplomuar në fusha të ndryshme si brenda e jashtë shtetit, e që duan të kontribuojnë në projekte në të mirën e vendit.

Kryeministri, dëgjoi me vëmendje të rinjtë, që shpalosnin idenë dhe vizionin e tyre. Kreu i qeverisë e cilësoi laborimin e konceptit të nëpunësit digjital si një revolucion, jo vetëm për vendin, por edhe më gjerë, duke krijuar kështu një administratë hibride.

“Sa më shumë ju dëgjoj, aq më shumë bindem të laborojmë konceptin nëpunësin digjital.

Do të bëjmë një revolucion, jo vetëm në Shqipëri, por edhe më gjerë, duke krijuar një administratë hibride. Nëse do të vish në Shqipëri, hajde nesër, do të fusim në shërbim. Nëse do të bëjmë gjysmën e këtyre që folëm sot do të ishte një fitore e madhe”, tha Rama.

 


Të fundit

Tmerr në Romë/ Gjendet trupi i pajetë i një burri në një valixhe në mes të sheshit! Gruaja: Doja vetëm të hiqja qafe trupin

Një krim i tmerrshëm ka tronditur Romën mëngjesin e sotëm, ku në sheshin Federico Sacco është gjetur trupi i...

Plani Marshall, miliarda dollarë nga Amerika për Evropën e shkatërruar

Shtetet e Bashkuara dhanë 13 miliard dollarë për katër vjet, ekuivalenti i 100 miliard dollarëve sot të shpërndara në 16 vende Plani Marshall është emri...

“Gati për Shqipërinë”/ Rama takim ‘online’ me të rinjtë e parë që iu përgjigjën nismës: Koncepti i nëpunësit digjital një revolucion

“Gati për Shqipërinë”, është një nga nismat e ndërmarra nga qeveria, fill, pas sigurimit të mandatit të tretë të kryeministrit Edi Rama. Ky i fundit,...

Ç’do ndodhe me titullin e Kate Middleton kur Princi William të bëhet Mbret ?

Ngjitja për në fronin mbretëror nënkupton edhe ndryshimin e titujve për anëtarët e familjes. Kjo vlen edhe për Kate Middleton, e cila nuk bën...

E rëndë/ Burri ekzekuton gruan dhe vetëvritet në sy të kalimtarëve (Pamjet)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mesditë në në Francë, ku burri ka vrarë bashkëshorten e tij dhe më pas i ka dhënë...

Lajme të tjera

Web TV