Greqi, kapen mbi 23 kg heroinë, në pranga një shqiptari dhe një turk

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një shtetas shqiptar dhe një turk kanë përfunduar në pranga pasi atyre u është kapur mbi 23 kg heroinë, me origjinë nga Turqia, është kapur në Doganën e Selanikut. Mediet fqinje raportojnë se në pranga ka rënë një shtetas turk 50 vjeç dhe një shqiptar, 43 vjeç, të cilët dyshohet se janë anëtarë të bande ndërkombëtare të trafikut të heroinës.

Një shtetas shqiptar dhe një turk kanë përfunduar në pranga pasi atyre u është kapur mbi 23 kg heroinë, me origjinë nga Turqia, është kapur në Doganën e Selanikut. Mediet fqinje raportojnë se në pranga ka rënë një shtetas turk 50 vjeç dhe një shqiptar, 43 vjeç, të cilët dyshohet se janë anëtarë të bande ndërkombëtare të trafikut të heroinës.

Operacioni për arrestimin e tyre është kryer në autostradën Selanik-Athinë. 50-vjeçari ka transportuar me kamion ngarkesën ilegale, të cilën e ka importuar përmes Doganave të Kopshteve, në Evros.

Në parkun e makinave, afër daljes në Veria, turku është takuar me shqiptarin, i cili ka marrë dy çanta shpine që përmbanin gjithsej 23 pako heroinë, me peshë totale 23 kg dhe 126 gram.

Lëvizjet e tyre janë monitoruar nga policia, e cila ka ndërhyrë, duke ndaluar makinën e drejtuar nga shqiptari, të ngarkuar me drogë, ndërsa në të njëjtën kohë është arrestuar edhe i bashkëpunëtori i tij 50-vjeçar.


Të fundit

Greqi, kapen mbi 23 kg heroinë, në pranga një shqiptari dhe një turk

Një shtetas shqiptar dhe një turk kanë përfunduar në pranga pasi atyre u është kapur mbi 23 kg heroinë,...

Përgatitjet për qendrat shëndetësore verore/ Manastirliu: Teste të shpejta të Covid-19 për turistët

  Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka parë nga afër përgatitjet që po bëhen për hapjen e qendrave shëndetësore verore në 15...

Kapet jahti me 2.5 tonë drogë në Spanjë, arrestohet shqiptari

Policia spanjolle ka sekuestruar 2.5 tonë lëndë narkotike në një jaht, në Alicante, ndërkohë ka arrestuar dhe tre persona të dyshuar për përfshirje në...

Çmendet pasagjeri, tenton të hyjë në kabinën e pilotit dhe të rrembejë avionin

Në ngjarje e pazakontë ka ndodhur në SHBA ku një pasagjer në një fluturim të Delta Air Lines nga LA në Nashville se u...

Ndërtohet qendra e re shëndetësore në Cërrik/ Balla: I shërben rreth 800 banorëve të zonës

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla dhe Kryetari i Bashkisë së Cërrikut Andis Salla inaguruan qendrën e re shëndetësore të fshatit...

Lajme të tjera

Web TV