Shëngjini “pushtohet” nga mijëra të rinj, festivali që bashkoi turistët nga e gjithë bota

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

SHËNGJIN- Bregdeti i Shëngjinit është “pushtuar” nga të rinj të ardhur nga Shqipëria dhe e gjithë bota, duke i dhënë frymëmarrje turizmit, pas një viti të vështirë si shkak i pandemisë COVID-19.

75 artistë me famë botërore, do të luajnë muzikë në festivalin ndërkombëtar të muzikës Elektronike UNUM, për 5 ditë me radhë,përgjatë 24 orëve në tre skena të vendosura në zonën e Ranës së Hedhun.

Të rinjtë pjesëmarrës në këtë festival thonë se iu kishin munguar festa të tilla, ndërsa vlerësojnë maksimalisht bukuritë e Shëngjinit dhe Shqipërisë në tërësi.

“Është hera e parë këtu. Është mrekullueshëm. Shëngjin është vërtet i mrekullueshëm. Më pëlqen për plazhin, njerëzit, ushqim”, tha një turist i huaj.

“Është shumë e bukur Shqipëria. Për malet, njerëzit dhe ushqimin”, u shpreh një Angleze.


Të fundit

Shëngjini “pushtohet” nga mijëra të rinj, festivali që bashkoi turistët nga e gjithë bota

SHËNGJIN- Bregdeti i Shëngjinit është "pushtuar" nga të rinj të ardhur nga Shqipëria dhe e gjithë bota, duke i dhënë...

Ministrat e G7 arrijnë marrëveshjen “historike” për taksimin global

Ministrat e Financës të G7(grupit të shtatë vendeve më të industrializuara) kanë arritur një marrëveshje “historike” mbi taksimin global. Lajmin bëri të ditur Kancelari Anglez...

Vodhën rërë dhe guacka në plazh, gjoba deri në 3 mijë euro për 41 turistë

Dhjetëra turistë do të duhet të paguajnë shtrenjtë për ‘suveniret’ e tyre nga plazhet e mbrojtura të Sardenjës. Media italiane bënë publike të shtunë se...

“Nënë me tre fëmijë”/ Ja kush është pasagjerja që humbi jetën pas hedhjes nga autobusi

Kjo është Mimoza Kasa, 47-vjeç dhe nënë e tre fëmijëve u nda  nga jeta pasi ka rënë nga autobusi me të cilin po udhëtonte. Ngjarja...

Është kënaqësia seksuale më e madhe jashtë martesës? Ja çfarë tregon raporti

Martesa nuk është ajo që ka qenë më parë. Për pjesën më të madhe të historisë njerëzore, martesa shihej si një rregullim ekonomik në...

Lajme të tjera

Web TV