A ishin shqiptarë vrasësit e 20-vjeçares? Burri dëgjon tinguj në gjuhën shqipe dhe…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Fakte të reja dalin në dritë për grabitjen pas vrasjes në Glyka Nera, ku Karolina 20-vjeçare u vra brenda shtëpisë së saj, më 11 maj.

Sipas informacionit më të fundit, piloti 33-vjeçar, burri i Carolinës fatkeqe duket se ka njohur gjuhën shqipe, duke dëgjuar fjalët e pakta të tre autorëve që kishin “pushtuar” shtëpinë. Babis Anagnostopoulos në natën e 11 majit ishte i lidhur dhe bllokuar nga sytë dhe ka parë shumë pak gjëra.

Por ai dëgjoi disa biseda të shpërndara të shkëmbyera nga të huajt që vranë gruan e tij dhe e kërcënuan atë dhe fëmijën e tij. Policiai e nënshtroi atë në një lloj ekzaminimi akustik të gjuhëve të ndryshme, duke dashur kështu të drejtojnë saktë hetimet e tyre.

Piloti 33-vjeçar dëgjoi fjalë të ndryshme në gjuhën shqipe dhe gjeorgjiane, madje edhe në dialektet rome, me informacionin që thoshte se ato që dëgjoi përputheshin me fjalët nga Shqipëria. Gjithashtu, nga eksplorimi i shtëpisë, megjithëse rezultatet e saj mbahen sekret nga autoritetet, u gjetën të paktën gjurmë këpucësh .

“Kjo do të thotë që ne e dimë madhësinë e këpucëve të njërit prej autorëve. Nëse nesër kemi një të dyshuar me një madhësi të vogël këpucësh, kjo do të thotë se nuk ishte gjurma e tij,” tha një oficer i policisë së Sigurimit.

Gjithashtu, materiali gjenetik i ndryshëm nga qiramarrësit e shtëpisë është identifikuar, por “ruajtur” në bazën e të dhënave të hetimeve mjeko-ligjore, pasi nuk identifikohet me një person. Hetimet e vrasjeve të policisë në këtë çështje, me gjithë vrasjet e fundit, vazhdojnë me një ritëm intensiv, pasi hetimi i grabitjes pas vrasjes në Glyka Nera mbetet ndër përparësitë e autoriteteve.


Të fundit

A ishin shqiptarë vrasësit e 20-vjeçares? Burri dëgjon tinguj në gjuhën shqipe dhe…

Fakte të reja dalin në dritë për grabitjen pas vrasjes në Glyka Nera, ku Karolina 20-vjeçare u vra brenda...

Përplasen dy makina në Kamëz, pasagjerja dërgohet me urgjencë në spital

Policia e Tiranës lajmëron se një aksident automobilistik ka ndodhur këtë mbrëmje në Kamëz. Mësohet se dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën dhe si pasojë...

“Vaksinat janë software që marrin informacion, Fauci një djall”/ Twitter “fshin” shkrimtaren amerikane

Shkrimtarja amerikane Naomi Wolf është pezulluar nga Twitter pasi ka përhapur dezinformimin në lidhje me vaksinat. Wolf, e njohur për librin e saj të vlerësuar...

Gjermania goditet nga stuhia e fortë, vdes një punëtor dhe një fëmijë lëndohet rëndë

Shumë pjesë të Gjermanisë u goditën nga një stuhi me shi të fortë dhe bubullima gjatë fundjavës, në të cilën një person humbi jetën...

U raportuan të humbur në Theth, policia gjen 2 turistët polakë

2 turistë polakë për të cilët u raportua se kanë humbur rrugën në Theth, janë gjetur nga policia. Turistja 35 vjeçare ishte rrëzuar gjatë...

Lajme të tjera

Web TV