Bledi Çuçi publikon videon nga shembjet në Ksamil: Shkelësit do vihen para ligjit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka publikuar pamjet nga shembja e ndërtimeve pa leje në Ksamil në kuadër te operacionit “Bregdeti Ynë”.

Ai shprehet se ky aksion do të vazhdojë përgjatë gjithë vijës bregdetare për të çliruar çdo hapësirë të zaptuar dhe për vënë para përgjegjësisë shkelësit e ligjit.

“Ka nisur në Ksamil e Velipojë shembja e ndërtimeve pa leje. Operacioni “Bregdeti Ynë” do të vijojë përgjatë gjithë vijës bregdetare, për të çliruar çdo hapësirë të zaptuar dhe për të vënë para përgjegjësisë shkelësit e ligjit”, shkruan ai.


Të fundit

Bledi Çuçi publikon videon nga shembjet në Ksamil: Shkelësit do vihen para ligjit

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka publikuar pamjet nga shembja e ndërtimeve pa leje në Ksamil në kuadër te...

Problemet për Navalnyn s’kanë të sosur, kthehet në dhomën e tij të burgut

Politikani i burgosur opozitar Aleksei Navalny është transferuar nga spitali i burgut në dhomën e tij të burgut në rajonin Vladimir. Një zyrtar i burgut...

Rama në Budapest: Për bashkëpunimin dypalësh dhe ecurinë në integrimit europian

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Budapest. Ai ka bërë të ditur përmes një njoftimi në rrjete sociale se ftesa iu bë nga kryeministri i...

Ishte duke gjuajtur peshk , plagoset 44-vjeçari ne Dibër

Një 44-vjeçar është plagosur duke gjuajtur peshk në lumin Drin. Të plagosurit me inicialet R.H i ka shpërthyer një sasi lëndë plasëse artizanale. Sipas policisë,...

Media greke analizon vrasjen e shqiptarit në mes të Athinës

Gazeta greke “kathimerini” ka analizuar vrasjen e shtetasit shqiptar. Të dielën e kaluar, 34-vjeçari Aris Papa, po pinte kafe në Kayak, Sepolia në momentin...

Lajme të tjera

Web TV