E rëndë! Konsumoi pije energjike, humb jetën 13 vjeçari

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 13-vjeçar në Kroaci ka humbur jetën për shkak se të konsumimit të tepërt të pijeve energjike.

Mediat e huaja, bëjnë me dije se i mituri fillimisht u rrëzua, teksa po vraponte rreth një ndërtese në lagjen e tij, në kryeqytetin kroat.

Më pas ai arriti në spital, por që nuk arriti të shpëtonte, sakaq doktorët janë shprehur se kishte një miokardiopati të panjohur dhe dëmtim të muskujve të zemrës.

Dëshmitarët kanë thënë se 13 vjeçari, para se të rrëzohej, kishte pirë shumë pije enegjike, gjatë një ndeje me shokë.

“Dozat e tepërta të këtyre substancave (pijeve energjike) mund të nxisin reagime të padëshiruara, respektivisht, mund të jenë toksike për organizmin e ri”, ka thënë Filip Rubiç, pediatër.


Të fundit

E rëndë! Konsumoi pije energjike, humb jetën 13 vjeçari

Një 13-vjeçar në Kroaci ka humbur jetën për shkak se të konsumimit të tepërt të pijeve energjike. Mediat e huaja,...

Atdheu konfirmon ndarjen nga Sara: ‘’ I kam vënë vizën disa personave që më quanin vëlla’’

Atdhe Xharavina dhe Sara Malaj i dhanë fund njohjes së tyre shumë pak ditë pas daljes nga “Për’puthen” E para që nisi thumbat në rrjete...

Shoferi i dehur përplas 33-vjeçarin, arrestohet në Durrës

Policia e Durrësit ka arrestuar dy persona të ndryshëm të cilët drejtonin makinën në gjendje të dehur. Shoferi i njërës prej makinave,  një 42-vjeçar, raportohet...

Prokuroria rëndon akuzën ndaj Mexhit Picarit dhe së bijës/ Gazetarja: Organizuan vrasjen

Prokuroria e Tiranës ka rënduar akuzat ndaj Mexhit Picarit dhe vajzës së tij Dhuratës për vrasjen e 43-vjeçarit Kudret Saliaj. Sipas “Balkan Web” Prokuroria ka...

Regjistrohet rasti parë i variantit të koronavirusit indian në kufi me Shqipërinë

Zbulohet rasti i parë i mutacionit indian të koronavirusit. Bëhet fjalë për një rast të identifikuar në Maqedoninë e Veriut, një shtet kufitar me...

Lajme të tjera

Web TV