E vrau vëllai me armë/ 58-vjeçarja u gjet në dhomën e gjumit, kishte 2 ditë që ishte kthyer nga Gjermania

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sigurohen të tjera detaje në lidhje me vrasjen që trondit mbrëmë Shkodrën, ku një 53-vjeçar vrau me armë zjarri motrën e tij. Ngjarja ndodhi mbrëmë në lagjen ‘Ndoc Mazi’.

Dyshohet se Fabian Vuka akuzohet se ka vrarë motrën e tij, 58-vjeçaren Diana Vuka, e cila prej vitesh ishte emigrante në Gjermani, ndërsa ishte kthyer vetëm dy ditë më parë. Në një komunikim për mediat, policia tha se viktima ishte gjetur e pajetë në dhomën e saj të gjumit.

Paraprakisht, autori i dyshuar ndodhet në kushte depresioni, ndërsa thuhet se është një person me probleme me alkoolin.

Raportohet se ka dyshime që mes motrës dhe vëllait ka pasur konflikte të vazhdueshme. Kujtojmë se autori i dyshuar i krimit u arrestua dje nga policia, ndërsa thuhet se ai e ka vrarë të motrën me silenciator. Ndërkohë policia vijon hetimet për zbardhjen e plotë të krimit të rëndë.


Të fundit

Vrasja e biznesmenit në Ksamil, u qëllua pranë shtëpisë nga 4 persona

Vritet me armë zjarri 40 vjeçari Gramoz Memaj në Ksamil të Sarandës. Ai është qëlluar pranë shtëpisë dhe ka...

Fati yt i keq s’duhet të jetë dhe fati ynë i keq

Nga Plator Nesturi Vendimi se autoritetet greke kanë shtyrë vendimin për hapjen e kufirit greko-shqiptar deri më 14 qershor, mund të krijojë debate brenda selisë...

E vrau vëllai me armë/ 58-vjeçarja u gjet në dhomën e gjumit, kishte 2 ditë që ishte kthyer nga Gjermania

Sigurohen të tjera detaje në lidhje me vrasjen që trondit mbrëmë Shkodrën, ku një 53-vjeçar vrau me armë zjarri motrën e tij. Ngjarja ndodhi...

Basha, Kadilli, Harxhi e Shehaj, portretet e katër kandidatëve për kryetar të PD parë nga Facebook-u

Vera e re në fuçinë e vjetër Nga ROLAND QAFOKU Vërtetë Lulzim Basha nuk arriti të bëhet kryeministri i 34-t i shtetit shqiptar, por ai...

Lajme të tjera

Web TV