Ishte duke gjuajtur peshk , plagoset 44-vjeçari ne Dibër

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 44-vjeçar është plagosur duke gjuajtur peshk në lumin Drin. Të plagosurit me inicialet R.H i ka shpërthyer një sasi lëndë plasëse artizanale.

Sipas policisë, ai është dërguar në spital për ndihmë mjekësore.

Ndërsa specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Dibër, referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër, për veprat penale “Peshkim i ndaluar “, dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”, në ngarkim të shtetasit 44 vjeçarit, banues në Dibër.

Një 36-vjecar u vu në pranga nga Policia pasi akuzohet se ka rrahur bashkëshorten e tij, e cila i është drejtuar bluve të qytetit për ndihmë.

“Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Mat u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit B. T., 36 vjeç, banues në Burrel, pasi në banesën e tij ka ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike ndaj bashkëshortes së tij”, bëri me dije policia.

Ndërkohë që nga shërbimet e Komisariatit të Dibrës është bërë shpallja në kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasit A. S., 29 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Plagosja e lehtë me dashje”.

Pasi në qytetin e Peshkopisë, për motive të dobëta ka dhunuar fizikisht shtetasin N. Sh., 60 vjeç.


Të fundit

Ishte duke gjuajtur peshk , plagoset 44-vjeçari ne Dibër

Një 44-vjeçar është plagosur duke gjuajtur peshk në lumin Drin. Të plagosurit me inicialet R.H i ka shpërthyer një...

Media greke analizon vrasjen e shqiptarit në mes të Athinës

Gazeta greke “kathimerini” ka analizuar vrasjen e shtetasit shqiptar. Të dielën e kaluar, 34-vjeçari Aris Papa, po pinte kafe në Kayak, Sepolia në momentin...

Takimi i Juristëve në Diasporë, Majko bën thirrjen: Angazhimi i përbashkët dhe një koncept që do të jetë në interes për Shqipërinë

Ka nisur këtë të hënë Takimi i Juristëve në Diasporë, ku bëhet prezantimi i rrjetit të profesionistëve, angazhimi i profesionistëve në fushën e drejtësisë...

Shpërthejnë oxhaqet e termocentralit bërhamor në Angli, tmerrohen banorët

Në Angli, shpërthimi i kontrolluar i katër oxhaqeve të një termocentrali bërthamor të mbyllur ka alarmuar njerëzit përreth. Mediat angleze shkruajnë se afër ngjarjes...

Armina Mevlani festoi ditëlindjen, publikohen pamjet nga festa madhështore ‘nënujore’

Një ndër blogeret më të njohura, Armina Mevlani festoi dje 30 vjetorin e lindjes me një super festë që do ta mbajë mend gjatë....

Lajme të tjera

Web TV