“Me këtë shqipon që guxoi t’i bënte gol Juves”/ Rama ‘fal’ sulmuesin e Kombëtares: Qenka flori

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama, i cili ndodhet në Budapest, ka publikuar së fundmi një foto me futbollistin e njohur shqiptar, Myrto Uzuni.

Edhe pse i shënoi Juves, skuadrës së zemrës së kryeministrit, Rama shkruan se Uzuni “qenka flori djalë”.

“Në Budapest me këtë shqipon që guxoi t’i bënte gol Juves në Champions, po që qenka një flori djalë, përveçse golashënuesi më i mirë i kampionëve të Hungarisë” shkruan Rama.

Myrto Uzuni ka zhvilluar një sezoni fantastik me Ferencvarosin, duke e fituar titullin e kampionit në Hungari.

Ky që përfundoi mund të quhet pa frikë sezoni më i mirë në karrierë për Myrto Uzunin. Sulmuesi shqiptar preku me dorë ëndrrën për të qenë pjesë e grupeve të Champions League, ku madje edhe shënoi kundër Juventusit. Gjithashtu në rrugën drejt Champions-it pati edhe merita të veçanta në kalimin e tureve, teksa disa herë rezultoi vendimtar me golat e tij.


Të fundit

“Me këtë shqipon që guxoi t’i bënte gol Juves”/ Rama ‘fal’ sulmuesin e Kombëtares: Qenka flori

Kryeministri Edi Rama, i cili ndodhet në Budapest, ka publikuar së fundmi një foto me futbollistin e njohur shqiptar,...

Kushi takim me rektorët në Budapest, bashkëpunim me universitetet më prestigjioze evropiane

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi vijon me thellimin e bashkëpunimit me universitetet më prestigjioze Evropiane. Ajo është takuar në Budapest me...

Lufta kundër krimit të organizuar / 27 hetuesit e BKH nisin trajnimin në Itali

Ka nisur sot trajnimi njëjavor në Itali i 27 hetuesve të Byrosë Kombëtare të Hetimit. Këta të fundit do të trajnohen nga DIA italiane (Drejtoria...

Covid-19 në Shqipëri/ Rikthehen viktimat, rastet ditore mbeten të ulëta

Në 24 orët e fundit është shënuar viktima e parë nga COVID për muajin qershor. Njoftimi i ministrisë: Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën...

43-vjeçari del para gjykatës/ Nëna shpërthen ne lot: E kam djalin të pafajshëm

Skënder Krasniqi, 43 vjeç, i akuzuar për vrasjen e shtetasit Novruz Likometaj ngjarje e ndodhur në nëntor të vitit 2015, ka dalë sërish para...

Lajme të tjera

Web TV