Rama në Budapest: Për bashkëpunimin dypalësh dhe ecurinë në integrimit europian

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Budapest.

Ai ka bërë të ditur përmes një njoftimi në rrjete sociale se ftesa iu bë nga kryeministri i Hungarisë, Viktor Orbán, ndërsa sqaroi se ndodhet për një vizitë pune mbi bashkëpunimin bilateral në ekonomi, shëndetësi, arsim dhe për ecurinë e integrimit.

“Budapest – Me ftesë të kryeministrit Viktor Orbán, për një vizitë pune mbi bashkëpunimin bilateral në ekonomi, shëndetësi, arsim dhe për ecurinë e integrimit europian të Shqipërisë, ku Hungaria është historikisht një mbështetëse e palëkundur”, shkruan Rama.

Kryeministri Edi Rama do të kthehet në Shqipëri të mërkurën, në 9 qershor, datë kur Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.


Të fundit

Rama në Budapest: Për bashkëpunimin dypalësh dhe ecurinë në integrimit europian

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Budapest. Ai ka bërë të ditur përmes një njoftimi në rrjete sociale se ftesa...

Ishte duke gjuajtur peshk , plagoset 44-vjeçari ne Dibër

Një 44-vjeçar është plagosur duke gjuajtur peshk në lumin Drin. Të plagosurit me inicialet R.H i ka shpërthyer një sasi lëndë plasëse artizanale. Sipas policisë,...

Media greke analizon vrasjen e shqiptarit në mes të Athinës

Gazeta greke “kathimerini” ka analizuar vrasjen e shtetasit shqiptar. Të dielën e kaluar, 34-vjeçari Aris Papa, po pinte kafe në Kayak, Sepolia në momentin...

Takimi i Juristëve në Diasporë, Majko bën thirrjen: Angazhimi i përbashkët dhe një koncept që do të jetë në interes për Shqipërinë

Ka nisur këtë të hënë Takimi i Juristëve në Diasporë, ku bëhet prezantimi i rrjetit të profesionistëve, angazhimi i profesionistëve në fushën e drejtësisë...

Shpërthejnë oxhaqet e termocentralit bërhamor në Angli, tmerrohen banorët

Në Angli, shpërthimi i kontrolluar i katër oxhaqeve të një termocentrali bërthamor të mbyllur ka alarmuar njerëzit përreth. Mediat angleze shkruajnë se afër ngjarjes...

Lajme të tjera

Web TV